Reklama

Nový smart displej od Xiaomi nezaujme dizajnom, no cenou a výbavou už áno

Zdroj | Xiaomi
Stanislav Vinc
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi AI Touchscreen Speaker Pro 8 je nový smart reproduktor s krkolomným názvom, ktorý sa svojim dizajnom podobá na Google Nest Hub. Nechýba mu webkamera, podpora smart zariadení, ani ozvučenie od DTS.

Centrálnou jednotkou domácností už nebudú iba smart displeje od spoločností Amazon a Google. Do tohto odvetvia smart zariadení vstúpila už aj čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá uviedla do predaja nový smart displej Xiaomi Mi AI Touchscreen Speaker Pro 8.

Zdroj | Xiaomi

Nový inteligentný displej tvorí v prvom rade obrazovka s uhlopriečkou 8 palcov, nad ktorou je umiestnená webkamera. Tú bude možné po februárovej aktualizácii použiť na videohovory s vybranými modelmi smart televízorov od spoločnosti Xiaomi.

Zdroj | Xiaomi

Rozlíšenie obrazovky nepoznáme, no pokrytá má byť špeciálnou vrstvou, na ktorej by nemali byť viditeľné odtlačky prstov. V spodnej časti smart displeja je umiestnená trojica 50,8-milimetrových subwooferov, o ktorých ladenie sa postarala spoločnosť DTS.

Zdroj | Xiaomi

Reproduktory si nájdu svoje využitie najmä v spojení s hudobnou službou QQ Music, no súčasťou displeja budú aj ďalšie hudobné a streamovacie platformy, vrátane populárneho TikToku.

Zdroj | Xiaomi

Čaro všetkých smart reproduktorov samozrejme spočíva v ich kompatibilite s ďalšími smart zariadeniami v domácnosti. Xiaomi Mi AI Touchscreen Speaker Pro 8 má podporovať až 28 rôznych kategórií zariadení a 54 rôznych IoT platforiem vrátane platforiem od spoločností Philips, Yelling či Konke.

Zdroj | Xiaomi

Smart displej sa bude môcť pripojiť k zariadeniam Xiaomi Mijia pripojiť automaticky jednoduchým hlasovým povelom. To však neplatí pre bezpečnostné kamery, smart zámky a zvončeky. Táto funkcia bude sprístupnená až dodatočne po softvérovej aktualizácii, ktorej vydanie Xiaomi naplánovalo na 31. marca.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi AI Touchscreen Speaker Pro 8 je na čínskom trhu v predaji v prepočte za 77 eur. Vzhľadom na čínske služby, na ktorých je reproduktor postavený, ho zrejme na európskom trhu neuvidíme.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.