Reklama

Nový Samsung Galaxy Alpha chce konkurovať nepredstavenému iPhonu 6!

Marek Šimunek

Novinka z dielne juhokórejského výrobcu nesie označenie Galaxy Alpha a ponúkne skutočne kvalitné materiály. Plast totiž v tomto prípade nahrádza kov, z ktorého je vytvorený rám. Aj napriek použitiu kovu je Galaxy Alpha hrubý len 6,7 milimetra a jeho hmotnosť nepresiahne 115 gramov. Škoda len pomerne slabšej batérie, ktorá by mala mať kapacitu 1 860 mAh a to je na dnešné pomery celkom málo.

Samsung Galaxy Alpha

Displej poskytne uhlopriečku 4,7“ a HD rozlíšenie. O pohon najnovšieho operačného systému Google Android KitKat sa bude starať vlastný osemjadrový procesor Exynos, ktorý bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Integrovaná pamäť pritom bude mať 32 GB. Bohužiaľ v tomto prípade slot pre microSD karty chýba. Nechýba ani 12 Mpx fotoaparát, ktorý je doplnený 2,1 Mpx webkamerou.

Samsung Galaxy Alpha by sa mal začať predávať v priebehu septembra a bude dostupný v niekoľkých farbách. Už bežnú čiernu a bielu tak doplní zlatá a modrá. Čakáte cenu? Asi vás moc nepotešíme, ale odporúčaná cena pre túto novinku na našom trhu je 619 eur.

POZRITE SI:
VIDEO – Prvé dojmy z hliníkového Samsungu Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Alpha

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.