Reklama

Nový rodinný a výkonný all-in-one počítač od Lenova

Marek Šimunek

Rad stále obľúbenejších all-in-one počítačov Lenovo IdeaCentre sa rozrástol o rodinný počítač pre nenáročných užívateľov IdeaCentre C200 a výkonný herný počítač IdeaCentre A700, ktoré doplnia už predstavený model IdeaCentre A310.

Lenovo IdeaCentre C200

Štýlový model Lenovo IdeaCentre A310, o ktorom sme písali už dávnejšie získal nových súrodencov. Prvým z nich je základný model all-in-one počítača IdeaCentre C200, ktorý predstavuje cenovo dostupný rodinný počítač. Vzhľadom na to, že sa jedná o počítač pre nenáročných užívateľov nemôžeme očakávať výkonné parametre. Jeho dvojjadrový procesor Intel Atom s taktom 1,66 GHz a grafická karta nVidia ION s 256 MB pamäte postačia na všetky bežné úlohy, ako kancelárska práca alebo prehliadanie internetu a dokonca nepohrdnú ani prehrávaním HD videa. Presne k jeho prehrávaniu slúži 18,5“ HD displej s pomerom strán 16:9 a rozlíšením 1 366 x 768 bodov. Ako príplatkovú voľbu si je možné zakúpiť dotykový displej, ktorý sa môže hodiť najmä pre niektoré výučbové programy pre deti alebo na maľovanie. Pamäť RAM môže mať podľa verzie hodnotu 2 GB alebo 3 GB a na výber sú aj tri veľkosti pevných diskov – 250 GB, 320 GB alebo 500 GB. Z periférii na C200-vke nájdeme Wi-Fi b/g/n, Bluetooth, 5 x USB 2.0, stereo reproduktory, čítačku pamäťových kariet i webkameru. O určení modelu C200 nenáročným užívateľom vypovedá aj jeho cena, ktorá je stanovená spoločnosťou na 369 € bez DPH.

Lenovo IdeaCentre A700

Lenovo IdeaCentre A700

Podstatne lepšie vybavený je model IdeaCentre A700, ktorý v súčasnosti predstavuje vrchol ponuky all-in-one počítačov spoločnosti Lenovo. Tento model prejavuje svoju silu už hranatým dizajnom a vyhotovením v čiernej farbe. Dotykový displej je podstatne väčší ako v prípade modelu C200 a disponuje uhlopriečkou 23“ a FullHD rozlíšením (1 920 x 1 080 b.). Dotykový displej disponuje technológiou SAW (Surface Acoustic Wave) s podporou multitouch a dotyk prsta je snímaný zmenou zvukového vlnenia na povrchu displeja. Okrem dotykového displeja je možné A700-vku ovládať aj pomocou bezdrôtovej klávesnice, interaktívnej myšky alebo pomocou špeciálneho diaľkového ovládania. O dostatok výkonu sa bude starať štvorjadrový procesor Intel Core i7-720QM s taktovacou frekvenciou 1,6 GHz. Pri náročných grafických operáciách bude procesoru pomáhať grafická karta ATI Radeon HD 5650 s 1 GB vlastnej pamäte. Operačnú pamäť bude možné z pôvodných 4 GB rozšíriť až na 8 GB a pevný disk bude mať kapacitu do 1 TB. Ani v oblasti konektivity nebude model A700 sklamaním a ponúkne šesť portov USB 2.0, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth, čítačku pamäťových kariet, eSATA, Firewire, webkameru, TV a AV vstup a dokonca HDMI vstup/výstup. Kto by zatúžil po výkonnom all-in-one počítači Lenovo IdeaCentre A700 bude musieť siahnuť hlbšie do peňaženky, nakoľko jeho cena bola stanovená na 1 179 €.

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.