Reklama

Nový Peugeot e-Rifter je frajer idúci vlastným smerom

Zdroj | Peugeot
Richard Pliešovský
Zdroj | Peugeot
Zdroj | Peugeot

Rifter si vždy šiel svojou cestou a zrejme aj preto je u časti motoristov veľmi obľúbený. Vďaka elektrfikácií dostal šancu na druhý život.

O skvelých vlastnostiach e-Riftera sme sa presvedčili minulý rok, keď sme si ho užívali počas letných dní. Teraz prichádza nový model.

Nový e-Rifter získal modernejší dizajn, no stále je okamžite rozpoznateľný aj ľuďmi, ktorí nie sú motoristickí fandovia. Je k dispozícii v troch verziách – Allure, Emotion a Excellence.

Obsah pokračuje pod reklamou

Technológiami je nabitá najmä posledná verzia Excellence. Zaujme dojazdom, ktorý je teraz až do 320 km (WLTP). Pravdaže, nie je to úroveň, ktorú ponúkajú (nielen) prémiové elektromobily, ale myslíme si, že v tomto modeli to nie je o maximálnom odjazde. E-Rifter je totiž v prvom rade o pohodlí, obrovskom využiteľnom priestore a veľmi dobrej ovládateľnosti.

Najvyššia rýchlosť je 135 km/h, z 0 na 100 km/h zrýchli za 11,2 sekundy. Výkon si viete zvoliť v troch režimoch (Normal, Eco, Power), maximálne je to 100 kW (136 k) pri krútiacom momente do 270 Nm.

Pozrite si

Nie som krásavec, ale jazdí mi to. Peugeot e-Rifter

Na optimalizáciu dojazdu dostal e-Rifter nový systém rekuperácie pri brzdení, ten možno aktivovať na troch rôznych úrovniach regenerácie pomocou pádiel umiestnených za volantom. Poteší možnosť dokúpiť tepelné čerpadlo. Zlepší pohodlie cestujúcich, no hlavne pomôže optimalizovať účinnosť a tým pádom aj celkový dojazd.

Viete, že… Peugeot e-Rifter tvorí súčasť najširšieho elektrického radu spomedzi všetkých európskych výrobcov s 9 osobnými elektromobilmi a 3 elektrickými ľahkými úžitkovými vozidlami?

Peugeot e-Rifter je vybavený 11 kW palubnou trojfázovou nabíjačkou, čiže dokáže efektívne nabíjať 50 kWh batériu bez ohľadu na dostupnú infraštruktúru. Nabíjanie jednosmerným prúdom poskytuje výkon až do 100 kW.

Pre vás to bude v praxi znamenať pri nabií z 0 na 80 % pri 100 kW nabíjačke 30 minút čakania. Ak využijete 11 kW palubnú nabíjačku, dosiahnete túto hodnotu za 5 hodín, čo v pohode stihnete za pracovnú dobu. V prípade núdze môžete použiť 16 A zásuvku, vtedy si počkáte 15 hodín.

Nový e-Rifter sa štandardne dodáva s centrálnym 10″ HD farebným dotykovým displejom na ovládanie on-line infotainmentu. Hlasový asistent OK Peugeot ovládať hlavné funkcie hlasom.

Systém Peugeot i-Connect ponúka možnosť bezdrôtového zrkadlenia (Apple CarPlay a Android Auto). Technologický zážitok dopĺňa voliteľný PEUGEOT i-Connect Advanced, ktorý on-line navigáciu TomTom. Aktualizácie systému sa vykonávajú vzduchom.

Na stredovej konzole si môžete nechať umiestniť bezdrôtovú nabíjačku. E-Rifter je vybavený 2 × USB-C portom, 1 × USB-A portom a štandardnou zásuvkou na 230 V.

Zdroj | Peugeot

Zmien sa dočkala aj aplikácia MyPeugeot, pridala niekoľko nových funkcií a služieb. V prvom rade je to šikovná virtuálna servisná knižka. Ako užitočná sa javí možnosť odoslať vopred vytvorené trasy do palubného navigačného systému zo smartfónu. Naplánovaním jázd v MyPeugeot je možné elektromobil nabíjať v najlepších časoch a podľa dostupnosti nabíjacích staníc. Túto službu, ktorá je dostupná prostredníctvom aplikácie eRoutes, dokážete využívať i pomocou funkcie zrkadlenia navigačného systému. V zime, či počas horúcich dní oceníte možnosť na diaľku spustiť, alebo naplánovať teplotu vozidla.

Ceny a dostupnosť nového e-Riftera budú spresnené neskôr.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.