Reklama

Nový Nexus 7 je opäť svetovým unikátom!

Števo Porubský

Nexus 7

Google včera večer nášho času predstavil hneď niekoľko noviniek, ktorých sa síce na Slovensku tak rýchlo nedočkáme, no určite potešia. Medzi nimi sa objavil aj najnovší prírastok v hardvérovej oblasti a opäť si vydobil titul istého prvenstva na trhu. Pôvodný Nexus 7 bol najlacnejším 7-palcom na trhu, novinka je najlacnejším 7-palcom s Full HD displejom. Počkať. Taký ešte nie je. Teda nie na bežnom trhu, len v Japonsku. Ale späť k novému Nexusu 7. Novinka je oproti predchodcovi omnoho vybavenejšia, hoci o pár desiatok dolárov drahšia. Základom je silný 4-jadorvý procesor Snapdragon S4 Pro s taktom 1,5 GHz, 2 GB pamäť RAM a grafika Adreno 320. Operačným systémom bude vynovený Jelly Bean verzie 4.3, o ktorej kolega práve chystá článok…

Pozrite si: PRVÝ DOJEM Google Nexus 7 – Lacný, ale výborne vybavený!

Pozrite si: 
RECENZIA Google Nexus 7 II: kráľ sedempalcov si upevňuje moc

Druhou novinkou je 7-palcový IPS LCD displej s rozlíšením viac ako príjemných 1 200 x 1 920 pixlov čo predstavuje jemnosť 321 PPI. Je tak tabletom s najjemnejším rozlíšením na svete! Novinkou je aj 5 Mpx fotoaparát na zadnej strane, hoci bude len doplnkový. Nad displejom je 1,2 Mpx webkamera s HD videom. Samozrejmosťou je prítomnosť GPS, Bluetooth 4.0, Wi-Fi a dokonca aj NFC modulov. Zaujímavosťou je podpora virtuálneho zvuku zo zabudovaných stereo reproduktorov.

Základná konfigurácia bude so 16 GB flash pamäťou a Wi-Fi modulom, top ponuku bude tvoriť 32 GB verzia s Wi-Fi a 3G/LTE modulmi. Predbežne stanovené ceny sú veľmi zaujímavé – 230 – 350 USD! V najbližších týždňoch sa objaví na najväčších svetových trhoch, pre nás najbližšie je to Nemecko alebo UK. Ceny v týchto destináciách stanovené zatiaľ neboli. Nový Nexus 7 má rozmery 200 x 114 x 8,65 mm, hmotnosť dosahuje 299 gramov. Pomerne slušné vzhľadom na konkurenciu z podobnej cenovej skupiny. Batéria s kapacitou 3 950 mAh však mohla byť o pár stovák mAh väčšia. Mimochodom, vyrábať ho bude opäť ASUS.

Nexus 7

Foto: Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.