Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový Microsoft Xbox 360: menší, krajší a výkonnejší

Nový Microsoft Xbox 360: menší, krajší a výkonnejší
Števo Porubský
Nový Microsoft Xbox 360: menší, krajší a výkonnejší

Americký gigant Microsoft včera oficiálne predstavil nástupcu doterajšej hernej konzoly Xbox. S rovnakým názvom ako pôvodný model prichádza novinka v menšom tele, krajšom dizajne a s výkonnejším vnútrom.

 Microsoft Xbox 360

Nový Xbox 360 prináša so sebou pre hráčov niekoľko noviniek. Tou najviditeľnejšou je určite nový dizajn. Novinka je oproti predchodcovi menšia a omnoho elegantnejšia. V čiernom habite pôsobí subjektívne omnoho príťažlivejšie. Zmenou prešiel aj taký detail ako ON/OFF tlačidlo. To je po novom dotykové. Po prečítaní technickej špecifikácie zistíte, že aj vnútro, teda hardvér novinky bol značne upravený k lepšiemu. Tým najzásadnejším prešli procesory postavené 45 nm technológiou. Okrem iného to znamená vyšší výkon, rýchlejšie reakcie a tým aj väčší herný zážitok.

 Microsoft Xbox 360

Ďalšími novinkami je rozšírený počet USB portov (5x), 250 GB pevný disk, Wi-Fi 802.11 b/g/n či špeciálny port pre pripojenie ďalšej novinky z dielne Microsoftu, ovládača Kinect. Ten vám umožní ovládať množstvo hier pomocou snímania vášho pohybu. Ide o akúsi kombináciu web kamery a iných snímačov, ktoré prenesú pohyb do ovládania hier. Microsoft pri predstavení upozornil, že novinka bude na trhu za rovnakú cenu ako doterajší model, teda 299 USD čo je približne 240 €. Na európskom trhu sa novinka objaví v priebehu leta. Okrem iných noviniek boli na veľtrhu E3 predstavené aj tituly ako Gears of War 3, Halo: Reach či nová hra Call of Duty určené výhradne pre Xbox platformu.