Reklama

Nový Microsoft Xbox 360: menší, krajší a výkonnejší

Števo Porubský

Americký gigant Microsoft včera oficiálne predstavil nástupcu doterajšej hernej konzoly Xbox. S rovnakým názvom ako pôvodný model prichádza novinka v menšom tele, krajšom dizajne a s výkonnejším vnútrom.

 Microsoft Xbox 360

Nový Xbox 360 prináša so sebou pre hráčov niekoľko noviniek. Tou najviditeľnejšou je určite nový dizajn. Novinka je oproti predchodcovi menšia a omnoho elegantnejšia. V čiernom habite pôsobí subjektívne omnoho príťažlivejšie. Zmenou prešiel aj taký detail ako ON/OFF tlačidlo. To je po novom dotykové. Po prečítaní technickej špecifikácie zistíte, že aj vnútro, teda hardvér novinky bol značne upravený k lepšiemu. Tým najzásadnejším prešli procesory postavené 45 nm technológiou. Okrem iného to znamená vyšší výkon, rýchlejšie reakcie a tým aj väčší herný zážitok.

 Microsoft Xbox 360

Ďalšími novinkami je rozšírený počet USB portov (5x), 250 GB pevný disk, Wi-Fi 802.11 b/g/n či špeciálny port pre pripojenie ďalšej novinky z dielne Microsoftu, ovládača Kinect. Ten vám umožní ovládať množstvo hier pomocou snímania vášho pohybu. Ide o akúsi kombináciu web kamery a iných snímačov, ktoré prenesú pohyb do ovládania hier. Microsoft pri predstavení upozornil, že novinka bude na trhu za rovnakú cenu ako doterajší model, teda 299 USD čo je približne 240 €. Na európskom trhu sa novinka objaví v priebehu leta. Okrem iných noviniek boli na veľtrhu E3 predstavené aj tituly ako Gears of War 3, Halo: Reach či nová hra Call of Duty určené výhradne pre Xbox platformu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.