Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 25.5.2020

Nový jailbreak vraj dokáže odomknúť takmer každý iPhone

Nový jailbreak vraj dokáže odomknúť takmer každý iPhone
Michal Spiegel
Nový jailbreak vraj dokáže odomknúť takmer každý iPhone

Hackerom sa podarilo vytvoriť program na prelomenie akéhokoľvek novšieho iPhonu vrátane tých, ktoré majú nainštalovaný poslednú aktualizáciu iOS 13.5.

Jailbreak je názov programu, ktorým si viete hacknuť iPhone a prispôsobiť si ho podľa seba vrátane funkcií, ktoré bežne na iPhonoch dostupné nie sú.

Pozrite si

Hackeri zneužili viaceré európske superpočítače na ťaženie kryptomien

Tí, ktorí si jailbreak väčšinou inštalujú, tak robia z dôvodu, aby mali iPhone s niektorými funkciami Android smartfónov, ktoré sa na systéme iOS nenachádzajú.

Nový jailbreak by mal fungovať na iPhonoch, ktoré bežia aspoň na operačnom systéme iOS 11 a vyššie. Týka sa to aj spomínanej poslednej aktualizácie iOS 13.5, ktorá vyšla minulý týždeň.

Apple sa bude snažiť samozrejme na takéto narušenie systému reagovať a očakáva sa, že skôr či neskôr vydá patch, ktorý takémuto jailbreaku zabráni.

Pozrite si

The Great Hack – Netflix má dokument o zneužívaní dát Facebookom

Treba tiež spomenúť, že nainštalovaním takéhoto programu do smartfónu prichádzate o bezpečnostné obmedzenia, ktoré chránia váš smartfón pred útokmi rôznych tretích strán. iPhony ako aj celkovo systémy od Apple sú známe lepšou ochranou než konkurenčné systémy.

O pár mesiacov má zároveň vyjsť nový operačný systém iOS 14, ktorý možno bude na tieto pokusy o jailbreak reagovať a zabráni im. Ide iba o otázku času, kedy sa podarí prelomiť aj ten, keďže takmer každý systém je v dnešnej dobe možné hacknúť. Aj preto sa čoraz populárnejšie stávajú antivírusové systémy pre smartfóny, ktoré bezpečnostné firmy ponúkajú.

Zdroj