Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový HTC One sa mimoriadne vydaril. Bude znamenať návrat značky na výslnie?

Nový HTC One sa mimoriadne vydaril. Bude znamenať návrat značky na výslnie?
Marek Šimunek
Nový HTC One sa mimoriadne vydaril. Bude znamenať návrat značky na výslnie?

A je to tu! Dlho utajovaný a neustále znovu odhaľovaný model, ktorý má pomôcť spoločnosti HTC opätovne sa dostať na výslnie je konečne oficiálne na svete. Po dnešnej tlačovej konferencii, ktorá sa konala v New Yorku a v Londýne tak môžeme oficiálne privítať novú vlajkovú loď výrobcu – HTC One. Prichádza v hliníkovom tele s trojicou inovácií užívateľského prostredia.

HTC One

Informácie o novom pripravovanom a najvybavenejšom HTC sa na internete objavovali s takou pravidelnosťou, až ich mohol niekto považovať za cielenú reklamu. Dnes o štvrtej hodine poobede sme sa však konečne dočkali oficiálneho uvedenia novej vlajkovej lode spoločnosti HTC, do ktorej tento známy tchajwanský výrobca vkladá všetky svoje nádeje. Podľa úvodných informácií sa zdá, že sa HTC One mimoriadne vydaril. Veď sa pozrite napríklad na jeho atraktívny vzhľad, ktorému dominuje hlíníkové telo a stereo reproduktory. HTC One skutočne ponúkne celohliníkové unibody telo, v ktorom sa bude skrývať 4,7“ Full HD displej s jemnosťou 468 ppi. To bude krása! K veľkému displeju s vysokým rozlíšením samozrejme patrí aj výkonný hardvér. Srdcom novinky teda bude štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 s taktom 1,7 GHz, ktorému bude asistovať 2 GB operačnej pamäte. Jediným slotom bude slot pre microSIM kartu, takže sa budete musieť uspokojiť s 32 GB, alebo 64 GB integrovanej pamäte. Na microSD karty už akosi HTC nenašlo miesto, aj keď úprimne, koľko z vás potrebuje viac ako 32 či 64 GB miesta? Nebudú samozrejme chýbať ani rýchle dáta, stále obľúbenejšia technológia NFC, Bluetooth 4.0 a Wi-Fi b/g/n. Potešením bude integrovaný GPS prijímač s podporou ruského systému GLONASS.

HTC One

Operačným systémom bude najnovšia verzia Google Android 4.2 Jelly Bean, ktorú samozrejme HTC dokonale zabalilo do nového kabátika HTC Sense. Nové užívateľské prostredie však prináša trojicu inovácií v podobe HTC BlinkFeed, HTC Zoe a HTC BoomSound. HTC BlinkFeed pretvorí vašu domácu obrazovku na jednoduchý live stream všetkých vašich informácií, ako napríklad novinky na sociálnych sieťach, zábava, lifestyle a podobne. Všetky aktuality tak budete mať okamžite prístupné na domácej obrazovke bez potreby listovať v niekoľkých aplikáciách.

HTC Zoe je naopak unikátny spôsob, ako zachytávať fotografie. Vaše momenty zachytené pomocou technológie HTC Zoe predstavujú fotografie vo vysokom rozlíšení, ktoré sú zachytené v trojsekundových útržkoch a vďaka tomu unikátnym spôsobom ožijú. Galéria fotografií sa tak podľa HTC premení na pohyblivé spomienky. Pre využitie tejto služby HTC vyvinulo nový fotoaparát, ktorý obsahuje šošovky s ohniskom f/2.0 a senzor s Ultrapixelmi. Áno čítate správne, Ultrapixelmi! Nový senzor vraj spracuje o 300 % viac svetla, ako tradičné najlepšie senzory v súčasných fotomobiloch. Vďaka tomu by sme sa mali dočkať vynikajúcich záberov aj za slabého osvetlenia. Pomôcť by k tomu mala aj optická stabilizácia obrazu a LED blesk, ktorý má päť úrovní v závislosti na vzdialenosti od fotografovaného subjektu. Už sa tešíme, ako si budeme môcť túto novinku otestovať v praxi počas ostrého testu. Nechýba ani predná kamera, ktorá je rovnako, ako hlavný fotoaparát schopná natáčania Full HD videa.

Poslednou novinkou v užívateľskom prostredí je HTC BoomSound, ktorá sa postará o váš dokonalý hudobný zážitok. HTC One je prvým smartfónom, ktorý prinesie predné stereo reproduktory s technológiou Beats Audio a špeciálnym zosilňovačom. Žeby sme tu mali konečne telefón, na ktorom bude radosť hudbu počúvať aj bez pripojených slúchadiel? Necháme sa prekvapiť reálnymi skúsenosťami. Ale sme nadšení, že niekto myslí aj na hudbu, ktorej kvalita prehrávania sa akosi zo smartfónov v poslednom období vytráca. Rovnako sme zvedaví, ako si s touto nádielkou poradí integrovaná batéria s kapacitou 2 300 mAh. Cena nebola doposiaľ oznámená. Do predaja má prísť HTC One pomerne skoro, možno sa ho dočkáme už počas marca! Nechajme sa prekvapi5. Na výber bude HTC One v striebornom a čiernom farebnom prevedení. Už teraz sa tešíme na ostrý test, HTC One vyzerá na skutočne vydarený smartfón, ktorý sa určite zaradí medzi najlepšie na trhu.

HTC One

Foto: HTC