Reklama

Nový Ford Transit je nabitý modernými technológiami!

Zdroj | Ford
TECHBOX
Zdroj | Ford
Zdroj | Ford

Legendárny Ford Transit do svojej kategórie prináša mild-hybrid a celú plejádu inteligentných systémov, ktoré doslova menia spôsob práce.

Ford Transit do svojej kategórie úžitkových vozidiel prináša ako prvý model vôbec 48-voltovú mild-hybridnú pohonnú jednotku EcoBlue Hybrid. Toto riešenie podľa WLTP zníži priemernú spotrebu paliva o 3 %, pri maximálnej rekuperácii sa úspora môže vyšplhať na 8 %.

Zdroj | Ford

Modely Transit EcoBlue Hybrid sú vybavené integrovaným štartérom/generátorom poháňaným remeňom, ktorý nahrádza štandardný alternátor a umožňuje rekuperáciu a uskladnenie energie do 48-voltového lítio-iónového akumulátoru, ktorý je chladený vzduchom. Energia sa využíva pri zrýchľovaní, na zvýšenie krútiaceho momentu, ale aj pre elektrické príslušenstvo vozidla.

Zdroj | Ford

Čiastočne elektrická pohonná jednotka je dostupná pre modely s pohonom prednej a zadnej nápravy a podľa výrobcu je ideálna na rozvoz tovaru. Teda na trasy, počas ktorých sa často rozbiehate a zastavujete. O úsporu paliva sa tiež stará elektrický posilňovač riadenia EPAS, ktorý je v Transite použitý prvýkrát. Technológia tiež pomáha znižovať únavu vodiča zavedením väčšej asistencie pri parkovaní a manévrovaní, pričom umožňuje využívať technológie známe z osobných automobilov, ako napríklad, aktívny parkovací asistent alebo pomocníka pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu.

Zdroj | Ford

Medzi ďalšie smart funkcie nového Transitu patrí možnosť voľby jazdných režimov. Všetky modely sú vybavené režimom Normal a Eco, mild-hybridné modely s pohonom zadných kolies ponúkajú naviac režim klzkej vozovky alebo ťahanie/vyťahovanie, ak sa rozhodnete pre model s automatickou prevodovkou.

Prvotinou v kategórii úžitkových vozidiel je tiež technológia EcoGuide, ktorá využíva GPS na asistenciu pri spomaľovaní alebo radení prevodových stupňov. Technológia sa riadi nie len situáciou pred vozidlom, ale aj podľa miest, ktoré sú sú mimo bežný dohľad.

Zdroj | Ford

Zoznam bezpečnostných systémov počíta tiež sledovanie mŕtveho uhlu so systémom na ťahanie prívesu. Sledovací uhol je širší než predošlé generácie a príves môže byť až 10 metrov dlhý. Inteligentný adaptívny tempomat využíva systém na rozpoznávanie značiek, aby zabránil prekročeniu rýchlosti. Nový Transit sa tiež chváli systémom zachovania jazdy v jazdnom pruhu alebo detekciou chodcov aj v noci.

Absolútnymi asistenčnými novinkami v ponuke Ford Transit sú predná a zadná širokouhlá kamera umiestnené na hornom okraji vozidla, parkovací asistent so senzormi vpredu a vzadu, parkovací asistent, ktorý nájde parkovacie miesto a sám zaparkuje, asistent vychádzania z parkovacieho miesta alebo aj asistent, ktorý pomáha vycúvať z parkovacieho miesta a upozorní na blížiace sa idúce vozidlo.

Článok sme pripravili v spolupráci s Ford.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.