Reklama

Nový Apple Mac Mini: novinka v štýle Unibody

Marek Šimunek

Tichá aktualizácia počítačov Apple sa už pomaly stáva pravidelnosťou. Nedávno aktualizované MacBooky Pro neboli jediným prípadom. Rovnakého scenáru sa držal Apple aj v prípade aktualizácie svojho najmenšieho počítača Mac Mini, ktorý získal úplne nový dizajn, konektorovú ale aj hardvérovú výbavu.

Mac Mini Unibody

Podstatnou zmenou prešiel vzhľad najmenšieho počítača Apple. Jeho výška sa zmenšila a pôdorys sa o niekoľko milimetrov zväčšil. Nový Mac Mini je vysoký len 36 mm a hrana jeho štvorcového pôdorysu má 195 mm. Na prvý pohľad tak nový Mac Mini pripomína Apple TV alebo Time Capsule. Napájací adaptér spoločnosť umiestnila priamo do zariadenia a už nie je samostatný ako na predchádzajúcich verziách. Zmenou prešiel aj napájací adaptér, ktorý už nie je samostatný ako u predchádzajúcich modelov ale je zabudovaný priamo do počítača. Ostáva nám však dúfať, že vývojári mysleli na väčšie teplo produkované zabudovaným napájacím adaptérom a nebudeme sa stretávať s prehrievaním ako v prípade Time Capsule, ktorá týmto javom trpela.

 

Mac Mini Unibody

Aktualizácie sa rovnako dočkala stolová verzia ako aj jej serverový braček. Základný model získal procesor Intel Core 2 Duo s taktom 2,4 GHz avšak nepochopiteľným sa zdá vybavenie len 2 GB DDR3 1 066 MHz RAM, ktorú je možné rozšíriť až na 8 GB. Prvá investícia nových majiteľov tak pravdepodobne bude do kúpy väčšej pamäte RAM. Už takmer štandardný je pevný disk s kapacitou 320 GB bežiaci na 5 400 ot/min. Zmenená je aj grafická karta a nVidia GeForce 9400M bola nahradená novšou nVidia GeForce 320M. Zachovaná však ostala optická mechanika 8x SuperDrive. Jeho serverové dvojča získalo rýchlejší procesor Intel Core 2 Duo s taktom 2,66 GHz a štandardne je dodávané s 4 GB DDR3 1 066 MHz RAM. Rýchlejšie sú aj dva 500 GB pevné disky bežiace na 7 200 ot/min. Potešením je zmenená konektorová výbava, kde ku štandardným 4x USB 2.0, LAN, 2x audio in/out, FireWire 800 a mini DisplayPortu pribudol konektor HDMI a čítačka SD kariet. Tá je však nešťastne umiestnená na zadnej strane zariadenia. Nové modely sa začali predávať včera cez online Apple Store za ceny 699 USD (570,24 €) za základný model a 999 USD (814,99 €) za serverový model. Ceny a dostupnosť na našom trhu však zatiaľ neboli stanovené.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.