Reklama

Nový 15-palcový Samsung Notebook 9 s grafikou NVIDIA 940MX

Samsung Notebook 9
Zdroj | Samsung
Marek Hudák
Samsung Notebook 9
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Tohtoročná výstava CES konaná v americkom Las Vegas hostila množstvo zaujímavých ultrabookov, ktoré sa pýšili najnovším Intel Core procesorom a váhou tesne pod 1 kg. Nový 15-palcový Samsung Notebook 9 nie je výnimkou.

Novinka o rozmeroch 350 x 230 x 155 mm je poháňaná výkonným procesorom Intel Core i7 7500U súčasnej siedmej generácie a tiež aj dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce 940MX umožňujúcu používať laptop aj na občasnú zábavu. Je nutné však spomenúť navýšenie váhy zariadenia o približne 250 gramov v prípade voľby grafickej karty.

Pozrite si

Dell XPS 13 2v1 – laptop, na ktorý sme všetci čakali

https://youtu.be/I_va5PTYGzM

O čo najrýchlejší beh operačného systému Windows 10 Home sa stará 256 GB SSD disk a 16 GB DDR4 pamäť RAM.

Konektivitu s čo najväčším množstvom periférií zabezpečuje dvojica USB 3.0 portov, jeden USB 2.0 konektor a HDMI port slúžiaci na zapojenie externého monitora či iného zobrazovacieho zariadenia.

Samozrejmosťou je bezdrôtová technológia Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth verzie 4.1. Zvukovú stránku má zas pod palcom dvojica 1,5 W reproduktorov.

Pozrite si

HP Spectre x360: úctyhodná výdrž na jedno nabitie a najnovšia i7

Zdroj | Samsung

Nový Samsung Notebook 9 s Full HD displejom váži len niečo pod 1 kg, čo predstavuje minimálny rozdiel oproti ľahšiemu Apple MacBooku.

Nabíjanie 66 Wh akumulátora s výdržou na jedno nabitie siahajúcou k 15 hodinám je riešené cez čoraz viac populárnejší USB-C port Thunderbolt 3 (aj na prenos dát), v dôsledku čoho je možné v krajných prípadoch použiť nabíjačku smartfónu.

Rýchlosť nabíjania sa ale nemôže rovnať tej, ktorú ponúka pribalený 45 Wh adaptér. Ten by mal laptop nabiť na celých 100% do dvoch hodín a za 20 minút ponúknuť dostatok energie na 3,5-hodinovú prácu.

Ultrabook Samsung Notebook 9 doposiaľ nedostal cenovku a ani dátum uvedenia na trh.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.