Reklama

Novo predstavený HTC U Play so 4 GB pamäťou RAM

HTC U Play
Zdroj | HTC
Marek Hudák
HTC U Play
Zdroj | HTC
Zdroj | HTC

Taiwanský výrobca dnes predstavil okrem smartfónu HTC U Ultra aj menšiu verziu známu pod názvom HTC U Play so 4 GB pamäťou RAM.

Novo predstavený smartfón o rozmeroch 146 x 73 x 8 mm s váhou 145 g disponuje 5,2-palcovým Full HD displejom chráneným sklom Gorilla Glass.

Pozrite si

HTC U Ultra má 2 displeje, Snapdragon 821 a sklenené telo

Zdroj | HTC

O poskytnutie čo najväčšieho výkonu sa stará čip MediaTek Helio P10 (osem-jadrový, 64-bitový) s pamäťou RAM do veľkosti 4 GB (dostupná bude aj 3 GB konfigurácia).

Zdroj | HTC

Tak ako aj pamäť RAM, aj vnútorné úložisko ponúka dve varianty, a to kapacitu 32 a 64 GB. Nechýba ale slot pre pamäťové karty microSD do veľkosti 2 TB.

Zdroj | HTC

Predná 16 Mpx kamera s BSI senzorom, fázovou detekciou (PDAF), optickou stabilizáciou (OIS), svetelnosťou objektívu f/2.0 a dvojtónovým LED bleskom dokáže nahrávať videá vo Full HD kvalite.

Z pohľadu funkcií sa môžete tešiť na Auto HDR, panoramatický záber, manuálny režim fotografovania, časozberné videá, detekciu tvári a tiež na možnosť ukladania snímkov do RAW formátu.

Zdroj | HTC

Tak ako aj hlavná kamera aj predná sa môže pochváliť 16 Mpx. Za zmienku stojí režim UltraPixel, ktorý zabezpečí lepšie vyzerajúce selfie fotografie (pixely dokážu prijať podstatne viac svetla).

Pozrite si

HTC Desire 650 – chuťovka pre nenáročných

Zdroj | HTC

Taktiež môžete rátať s BSI senzorom, svetelnosťou objektívu f/2.0 a nahrávaním videa vo Full HD kvalite. Nadšenci spomínaných selfie fotografií určite ocenia takzvaný režim Live makeup, Auto HDR, Voice Selfie, Selfie Panorama a mnohé ďalšie.

Zdroj | HTC

Samozrejmosťou je podpora dvoch Nano SIM kariet bežiacich na LTE frekvenciách (taktiež podpora Cat 6 LTE).

Operačný system Android (neupresnený) s grafickou nadstavbou HTC Sense čerpá energiu z 2 500 mAh batérie podporujúcej rýchle nabíjanie (5V/2A).

Chýba ale 3,5 mm audio jack. Ostal už iba USB-C konektor s bezdrôtovou technológiou Bluetooth 4.2, NFC a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 Ghz). Dostupnosť a cena nebola doposiaľ zverejnená.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.