Reklama

Novinky Telekom pre mobilné dáta - vzorom je Orange

Roman Calík

Telekom už v stredu ponúkne LTE bez príplatku, pridá dáta pre vybrané Happy programy a umožní zdieľanie dát na viacerých SIM kartách. Zmena musela prísť!

Telekom pomerne rýchlo zareagoval na ponuku operátora Orange, ktorý 7. júla 2014 sprístupnil LTE svojím zákazníkom bez príplatku. Navyše Orange spolu s predstavením LTE navýšil dáta pre Ideálne paušály či Mobilný internet a už minulý rok predstavil zdieľanie dát na viacerých SIM kartách. Podobné výhody si môžete od stredy užívať už aj v Telekome.

Od stredy 27. augusta 2014 sa môžete tešiť na LTE v Telekome bez príplatku. Noví aj existujúci zákazníci takmer všetkých Happy programov (okrem XS mini) totiž získajú možnosť využívať LTE sieť operátora automaticky a bez príplatku, v rámci svojich dátových balíkov. V minulosti takúto možnosť mali len majitelia najvyššieho programu Happy XXL, ostatní si za rýchlosť LTE s dátovým balíkom 1000 MB naviac priplácali. Z LTE rýchlosti bez príplatku sa navyše môžu tešiť aj majitelia programov Neobmedzený mobilný internet.

LTE Telekom v Bratislave

Viac dát pre paušály Happy

Telekom zároveň pridá novým aj existujúcim zákazníkom vybraných programov Happy ďalšie dáta navyše. Tešiť sa však môžu len majitelia programov Happy XL, ktorý bude po novom obsahovať 4 000 MB dát/mesačne a Happy XXL, kde sa zvýši objem na 6 000 MB dát/mesačne. Novinkou je aj zjednotenie rýchlosti po vyčerpaní balíka dát v Happy programoch na 64 kbps.

Pozrite si aj: Telekom spúšťa LTE v Bratislave

Telekom predstavil aj nové podmienky dokupovania dát. K vášmu programu si tak môžete dokúpiť za 5,99 € mesačne buď 500 MB dát (Happy XS, S, M a XL volania) alebo 1 000 MB dát (Happy L, XL a XXL). Škoda, že majitelia nižších programov za polovičnú porciu dát platia rovnakú sumu. Rozhodne by sa tu pýtal nižší mesačný príplatok. Aj k programu Neobmedzený mobilný internet si môžete za dáta priplatiť, v ponuke bude balík 2 GB dát za 6,99 €.

Telekom LTE pokrytie
Telekom má v súčasnosti najväčšiu LTE sieť. K 8.8.2014 bolo LTE k dispozícii v 45 mestách a okolí. Pokrytie 4G sieťou tak prekročilo už 40 percent populácie Slovenska.

Zdieľanie dát, nová a dobrá služba

Telekom už túto stredu uvedie aj novú službu Zdieľanie dát. Môžete si tak k vašej SIM karte aktivovať ďalšie 2 SIM karty, ktoré zdieľajú váš dátový balík v rámci programu Happy. Napríklad pri Happy L máte 2 000 MB a tieto dáta môžete so službou zdieľanie dát využívať na primárnej SIM karte so smartfónom aj na sekundárnej SIM karte na vašom tablete. Za každú SIM kartu na zdieľanie dát zaplatíte 2,99 € mesačne, ak ste viazaným zákazníkom na Happy, resp. 3,99 € mesačne pri využívaní Happy bez viazanosti. Samozrejmosťou je, že karta so zdieľaním dát podporuje aj surfovanie v 4G sieti.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.