Určite sa zhodneme na tom, že nielen Panasonic, ale aj iné spoločnosti sa točili na IFA 2010 hlavne okolo 3D. Či už to boli televízory, kamery, Blu-ray, hlavne nech to podporuje 3D. Ale k veci, Panasonic predstavil zaujímavé novinky svojho nového portfólia. Pozornosť vzbudil najmä debut 3D videokamery HDC-SDT750 a najväčšej 3D plazmy s uhlopriečkou 386 cm.
Panasonic chrlí jeden produkt za druhým. Určite nechce aby zmeškal vlak s názvom 3D. HDC-SDT750 je prvá kamera pre bežného spotrebiteľa, ktorá natáča 3D vo Full HD 1080/60p. Disponuje výborným 3MOS senzorom (7,59 Mpx), systémom O.I.S. stabilizácie, dotykovou LCD 3.0“ obrazovkou. Kamera je kompaktná, má jednoduché použitie a množstvo funkcií a na 3D kameru aj zaujímavú cenu.
Ďalšie prvenstvo si Panasonic uchmatol v najväčšej 3D plazme ma svete. Tento netvor má 152“, takže nie je do každej obývačky. Full HD tu nahradzuje rozlíšenie 4K X 2K. Nová generácia Viera plazmových televízorov má opäť disponovať 600Hz technológiou s rýchlejšou odozvou fosforových buniek. 3D obsahu je momentálne veľmi málo, a tak sú nové modely vybavené aj kompresiou 2D obrazu na 3D, ktorú ako prvý ponúkol vo svojich 3D televízoroch Samsung. Panely nových plazmových televízorov majú THX certifikát, čiže kvalita farieb, kontrastu a celkového zobrazenia filmov zodpovedajú štúdiovým parametrom. 3D okuliare majú 38 g a na jedno nabitie vydržia 30 hodín. Dobíjateľné sú cez USB.
Nezabudlo sa ani na audio systémy. 3D Blu-ray domáce kino Panasonic SC-BT350 sa skladá s centrálnej jednotky a reproduktorov. Zaujímavé je, že predné sú tenké a vysoké, no zadné sú menšie a diskrétnejšie. 7.1 kanálová zostava, má číry, čistý zvuk a o basové efekty sa stará subwoofer Kelton. Ďalej boli predstavené nové fotoaparáty Lumix, napríklad DMC-FZ100 s CMOS čipom Leica, rozlíšením 14.1 Mpx a 24x optickým zoomom. Panasonic tiež ukázal nové 8 GB a 16 GB SDHC UHS-I karty s priepustnosťou 60 MB/s, ale aj nové HDMI káble spolu s Ethernetom. Tak čo, vybrali by ste si?