Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Novinka od ZTE láka na obojsmernú satelitnú komunikáciu. Bude to však stačiť?

Novinka od ZTE láka na obojsmernú satelitnú komunikáciu. Bude to však stačiť?
Zdroj | ZTE
Michal Sobek
Novinka od ZTE láka na obojsmernú satelitnú komunikáciu. Bude to však stačiť?
Zdroj | ZTE
Zdroj | ZTE

Čínska spoločnosť ZTE predstavila na domácom trhu novinku s označením Axon Z50 Ultra. Čím chce rozhodne zaujať, je podpora obojsmernej satelitnej komunikácie. Je toto novodobý háčik vo vode, na ktorý budú spoločnosti „loviť“ používateľov?

So satelitnou komunikáciou prišiel ako prvý Apple v septembri minulého roka a odvtedy akoby sa s touto funkcionalitou roztrhlo vrece. Má ju Huawei, Qualcomm a iné spoločnosti, po novom aj ZTE. Model Axon 50 Ultra prináša obojsmerné odosielanie satelitných správ cez satelitnú infraštruktúru BeiDou s možnosťou odosielania a prijímania SMS správ v oblastiach bez riadneho sieťového pripojenia.

Zdroj | ZTE
Obsah pokračuje pod reklamou

Smartfón má vpredu 6,67-palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením a 144-hertzovou obnovovacou frekvenciou. O výkon sa stará už trochu starší, ale predsa výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s 5G. Nájdeme tu najnovší Android 13 spolu s nadstavbou MyOS 13.

Zadná strana obsahuje trojicu fotoaparátov. Prvým je 64-megapixelový fotoaparát so snímačom Sony IMX787 a optickou stabilizáciou, nasleduje 50-megapixelový teleobjektív s trojnásobným priblížením a do tretice aj 50-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát.

Pozrite si

10 najvýkonnejších smartfónov na trhu (marec 2023)

O dlhé používanie sa stará batéria s kapacitou 5 000 mAh. K dispozícii je aj 80-wattové drôtové nabíjanie, avšak bezdrôtové nabíjanie tu úplne absentuje. Ide teda o smartfón vyššej triedy, ktorý chce bodovať hlavne satelitnou komunikáciou.

Ceny modelu ZTE Axon 50 Ultra ani jeho dostupnosť nebola spoločnosťou nijako upresnená. Nepredpokladá sa, že by sa smartfón niekedy dostal na globálny trh. To platí aj pre tablet ZTE Axon Pad taktiež s rovnakým procesorom, IPS displejom, externou klávesnicou a 10 000 mAh batériou.

Zdroj