Reklama

Noví hráči na mobilnom trhu - FunFón a Mphone

Marek Šimunek

Slovenský trh „virtuálnych“ operátorov sa rozrastá o dvoch nových príslušníkov. Po Naymobile, Tesco mobile a SWAN mobile prichádza na náš trh nová dvojica Funfón a Mphone pod záštitou operátorov Orange a Slovak Telekom. Funfón ponúka predplatené služby zamerané najmä na mladých ľudí, Mphone ponúkne výhodné paušály určené pre malých a stredných podnikateľov. 

Nokia 5800 Xpress Music
Foto: Nokia

Mphone

Veľkoobchodný reťazec METRO Cash & Carry Slovakia priniesol od stredy nový produkt Mphone, ktorý by mal osloviť najmä malých a stredných podnikateľov. METRO tak prostredníctvom stánkov Mservis priamo v predajných miestach ponúka tri zvýhodnené paušály Mphone 90, 150 a 500. Za cenu začínajúcu na 9,99 € môžete získať 90 voľných minút, 50 SMS a 100 MB dát. Voľné minúty pritom môžete využívať na volanie do všetkých sietí v SR, EÚ a USA. Po prevolaní predplatených minút môžete naďalej telefonovať za cenu 8 centov. Podnikatelia si môžu na jedno IČO aktivovať až 10 SIM kariet a pritom si ponechať aj svoje súčasné číslo. Mphone ponúka Smart roaming, vďaka ktorému v Česku, Maďarsku a Rakúsku prijímate hovory zadarmo a volania sú až 60% výhodnejšie v porovnaní s bežnými roamingovými ponukami. Novinku prinášajúcu nielen hlasové ale aj dátové služby ponúka METRO v spolupráci so spoločnosťou Slovak Telekom a jej hlavnou výhodou je integrácia všetkých služieb do jedného paušálu a množstvo nadstavbových služieb na jednom mieste, čo by malo pomôcť šetriť vaše náklady.

Počet predplatených minút, SMS a dát k paušálom MphoneMphone

FunFón

Druhý prírastok medzi virtuálnymi operátormi je produkt FunFón, ktorý vznikol spoluprácou Fun Rádia a mobilného operátora Orange. FunFón prináša atraktívne ceny hovorov už od 6 centov za minútu. Túto cenu si však užijú iba FunFónisti medzi sebou. Ale ani hovory do ostatných sietí nebudú predražené a za jednu minútu tak zaplatíte 10 eurocentov. Škoda len, že hovory sú spoplatňované sekundovou tarifikáciou až po prvej minúte. Cena SMS do všetkých mobilných sietí na Slovensku je 6 centov. Okrem hlasových ponúkne FunFón aj dátové služby. V ponuke sú dva dátové produkty FunFón Web Priatelia Nonstop a FunFón Web Nonstop. Pri službe FunFón Web Nonstop dostanete za poplatok 1,49 € neobmedzený prístup na internet s FUP 100 MB na týždeň, pričom po prekročení neplatíte za prenesené dáta nad rámec FUP, ale rýchlosť prenosu bude limitovaná na 128 kbit/s. Obdobne funguje aj dátová služba FunFón Web Priatelia Nonstop, kde za týždenný poplatok 0,49 € získate neobmedzený prístup k internetovým stránkam Facebook, Pokec, Fun rádio a samozrejme FunFón. Ceny za minútu hovoru a ceny za prenesené dáta si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke. Jednotlivé služby si môžete rýchlo a prehľadne aktivovať pomocou bezplatnej FunFón linky na čísle 919 a FunFón dokonca ponúkne aj špeciálne balíky s telefónmi, ktoré si môžete zakúpiť vo FunFón e-shope. Užívatelia FunFónu si budú môcť užiť aj exkluzívny zábavný obsah Fun rádia ako napríklad hudobné správy, alebo to najlepšie z Rannej šou či Popoludňajšej šou.

Ponuka mobilných telefónov k štartovacím balíčkom FunFónuFunFón telefóny


Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.