Nové vysávače Samsung POWERbot Turbo a POWERbot Essential Wi-Fi

ZDROJ | Samsung

Výstava CES 2016 nebola iba prezentáciou tzv. čiernej techniky, gadgetov, automobilových inovácií atď., ale aj veľkých domácich spotrebičov. A tak sa tu objavili pomocníci pre pranie, respetíve sušenie prádla či umývanie riadu. Korejský Samsung tiež prispel svojou „troškou do mlyna“, napríklad smart chladničkou s displejom v štýle Android tabletu. Ďalšími novinkami, predstavenými v Las Vegas, sú nové robotické vysávače POWERbot Turbo a POWERbot Essential Wi-Fi.

Samsung POWERbot 02
ZDROJ | Samsung

Táto dvojica vylepšuje predošlý model POWERbot VR9000 a ešte viac uľahčuje upratovanie domácnosti. POWERbot Turbo má 70x silnejšiu saciu silu v porovnaní s konkurenciou vďaka vylepšenému systému Cyclone Force, využívajúcemu silu centrifúgy, čím väčšie kusy nečistôt ukladá do vonkajšej komory, aby sa predišlo upchatiu filtra. Vybavený je pripojením Smart Control Wi-Fi, čo umožňuje ovládanie na diaľku pomocou smartfónu.

POWERbot Essential Wi-Fi saje desaťkrát silnejšie ako prémiové značky robotických vysávačov a tiež je vybavený možnosťou Wi-Fi pripojenia. Takže ľahko naplánujete konkrétny čas vysávania, alebo zapnutie a vypnutie vysávača. Oba modely disponujú systémom Visionary Mapping Plus vrátane digitálnej kamery a vysoko citlivých senzorov, ktoré vypočítajú optimálnu trasu vysávania.

Samsung POWERbot 07
ZDROJ | Samsung

Funkcia „Select & Go“ zaznamená virtuálnu mapu celej domácnosti do mobilnej aplikácie a každú miestnosť je možné samostatne pomenovať. Potom už len stačí vybrať konkrétne miesta, alebo miestnosti v dome, ktoré chcete, aby boli povysávané. V priebehu vysávania si vysávače POWERbot zapisujú svoju trasu ako digitálnu mapu podlahy – Digital Floorplan, vďaka čomu vysávajú systematicky bez vynechania niektorej časti miestnosti.

Robotické vysávače POWERbot Turbo a POWERbot Essential Wi-Fi majú byť dostupné počas jari 2016, cena výkonnejšieho modelu sa predpokladá na úrovni 1 200 $ (cca 1 100 €).

https://www.youtube.com/watch?v=DBpTc-iDKPA

ZdrojSamsung

Komentáre k článku