Reklama

Nové videokonferenčné riešenia Cisco sú dostupnejšie ako kedykoľvek predtým

Marek Šimunek

Videokonferencie sú najmä v prípade väčších spoločností na dennom poriadku. Pre ich vykonávanie firmy potrebovali pomerne cenovo náročné vybavenie. To sa však pravdepodobne zmení s príchodom Cisco TelePresence SX10 QuickSet, ktorý si podľa spoločnosti Cisco vraj bude môcť dovoliť každá firma.

Cisco TelePresence MX200

Cisco TelePresence MX200

Cisco si myslí, že videokonferencie by v budúcnosti mohli výrazne zmeniť spôsob, akým pracujú zamestnanci v tímoch, nakoľko kvalitný obraz a zvuk umožňujú v prípade videokonferencie priblížiť zážitok k reálnemu osobnému stretnutiu. V susedných Čechách podľa prieskumu agentúry GfK používa 70% top manažérov nástroje na vzdialenú komunikáciu. Pritom HD videom je vybavených len 7% kancelárii. Preto sa Cisco rozhodlo ponúknuť nové riešenia, ktoré sú zamerané najmä na menšie a stredné firmy.

Cisco TelePresence SX10 QuickSet

Cisco TelePresence SX10 QuickSet

Nový Cisco TelePresence SX10 QuickSet umožní do desiatich minút premeniť akúkoľvek televíziu, či HD displej na súčasť videokonferenčného riešenia a to vraj za investíciu, ktorá nepresahuje cenu bežného počítača. Okrem kvalitného obrazu a zvuku tak budú mať používatelia samozrejme k dispozícii aj všetky výhody riešení Cisco, vrátane vysokej bezpečnosti. Rad Cisco TelePresence MX sa rozšíri o tri integrované systémy s podporou HD videa a kodeku H.265. Ten je zodpovedný za vysokú kvalitu obrazu pri polovičnej šírke pásma. Systém Cisco TelePresence MX200 nájde svoje uplatnenie najmä v menších miestnostiach a okrem príjemnej ceny poteší aj jednoduchou inštaláciou. Obdobne systémy MX700 a MX800 poskytnú svoje služby v stredných a väčších miestnostiach.

Cisco TelePresence MX800

Cisco TelePresence MX800

Pre veľké a špeciálne priestory má Cisco pripravený systém TelePresence SX80, ktorý je možne kombinovať s niekoľkými typmi kamier a zároveň ho prepojiť so systémami MX700 a MX800. Celý komplet tak môže zahŕňať až tri obrazovky. Samozrejme okrem zobrazovacích systémov popracovalo Cisco aj na kamerách a tak prináša TelePresence Precision 60, čo je jedna z najlepších kamier na trhu. Podporuje totiž Full HD video (60 fps), nerobia jej problém ani horšie svetelné podmienky a ponúkne až 20 násobný zoom. Spojením dvoch kamier Precision 60 môže vzniknúť systém TelePresence SpeakerTrack 60, ktorý je schopný identifikovať toho, kto hovorí a zamerať na neho obraz. Všetky novinky spoločnosti Cisco sa dostanú do predaja na jar 2014.

Cisco TelePresence SpeakerTrack 60

Cisco TelePresence SpeakerTrack 60

Foto: Cisco

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.