Reklama

Nové ultrabookové „Em päťky“ od Aceru budú už v júni na trhu

Marek Šimunek

Nová vlna supertenkých notebookov, označovaných aj ako ultrabooky nenecháva na pokoji ani spoločnosť Acer. Už počas tohtoročného CES-u ukázali svoje pripravované želiezka do ohňa a vyzerá to tak, že čoskoro sa týchto tenkých zázrakov dočkáme aj na predajniach. Ak teda chcete ultrabook od Aceru, nezabudnite sledovať kedy sa vo vašej predajni zjaví Acer Aspire M5.

Acer Aspire M5

Supertenké notebooky od Aceru sme mohli prvýkrát vidieť počas medzinárodnej výstavy CES 2012. Nová dvojica 14“ a 15“ modelov teda doplní Aspire M3 a na svoje si tak prídu aj milovníci väčšej uhlopriečky. Telo ostáva tenké a jeho hrúbka by mala dosahovať hodnoty menšej ako dva centimetre. Nová dvojica modelov ponesie označenie Aspire M5, ale so známym športovým „BéEmWé“ nemajú toho veľa spoločné. Smutné je najmä to, že Acer sa aj v prípade M5 akosi bráni väčšiemu rozlíšeniu displeja. Ultrabooku s uhlopriečkou 14“, alebo 15“ by celkom slušalo aj vyššie rozlíšenie ako 1 366 x 768 bodov. Veď predsa pomaly, ale isto budeme mať vyššie rozlíšenia v našich smartfónoch a tabletoch. Čo už, hádam Acer vie čo robí. Určitou záplatou môže byť použitie moderných procesorov Intel Ivy Bridge, aj keď doposiaľ nie sú známe informácie o použitom čipsete.

Acer Aspire M5

Ak pracujete s graficky náročnejšími aplikáciami istotne oceníte použitie dedikovanej grafickej karty namiesto tej integrovanej, ako je tomu vo väčšine ultrabookov. V prípade nových modelov Aspire M5 sa tak budete môcť spoľahnúť na grafické karty nVidia GT 640M s 1 GB vlastnej pamäte. Okrem bežných pevných diskov si budete môcť nové „Em-päťky“ vybaviť aj rýchlejšími SSD diskami, ktoré sa istotne prejavia nielen výkonovo, ale aj vyššou výdržou na jedno nabitie. Acer uvádza až osem hodín na jedno nabitie, no či tomu bude skutočne tak ukážu až testy v reálnych podmienkach. Väčší 15“ model bude pomerne neobvykle na túto triedu vybavený aj optickou mechanikou a klávesnicou s numerickou časťou. Podsvietenie klávesnice sa však našťastie dostalo na menší ultrabook. Spoločnosť v tlačovej správe ešte nezabudla vyzdvihnúť rýchle časy prebudenia nových ultrabookov zo spánku. K práci tak budete mať Aspire M5 pripravený za 1,5 sekundy a k internetu by ste mali byť pripojený za ďalšiu sekundu. Nová dvojica by sa mala v Európe objaviť v priebehu polovice júna za zatiaľ neznámu cenu.

Acer Aspire M5

Foto: Acer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.