Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové televízory od Xiaomi sú tu. Ohurujú funkciami aj cenou

Nové televízory od Xiaomi sú tu. Ohurujú funkciami aj cenou
Zdroj | Xiaomi
Tomáš Šmidák
Nové televízory od Xiaomi sú tu. Ohurujú funkciami aj cenou
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi predstavilo tri nové televízory radu ES Pro so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Na Slovensko sa však len tak skoro nedostanú.

Na našom trhu má Xiaomi pomerne široké portfólium produktov. Máte na výber všetko od smartfónov, tabletov, slúchadiel, vysávačov, batohov až po televízory. Aktuálne nájdete na oficiálnom slovenskom e-shope značky tri modely zo série P1 vo veľkosti 43″, 50″ a 55″. V domovskej Číne však výrobca predstavil úplne nové modely vlajkovej série ES Pro. Tie majú šancu poriadne potrápiť konkurenciu.

Zdroj | Xiaomi

Nové televízory Xiaomi ES Pro sú dizajnovo veľmi prívetivé. V čiernej farbe pôsobia minimalisticky a ich úzky profil im dodáva moderný vzhľad. Budú dostupné v troch veľkostiach: 55″, 65″ a 75″. Všetky budú ponúkať panel s rozlíšením 4K s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a maximálnou hodnotou jasu 700 nitov. Nechýba ani podpora HDR či Dolby Vision.

Pozrite si

Športové hodinky Xiaomi Watch S1 Active sú aktuálne lacnejšie o takmer 30 eur

Príjemný audiovizuálny zážitok by mali dotvárať 25 W reproduktory s podporou Dolby Atmos. Vnútri televízoru nájdeme štvorjadrový procesor A73, ktorý je doplnení o 4 GB RAM. Vnútorná pamäť je 64 GB.

Zdroj | Xiaomi

Ako už takmer všetky nové televízory, aj novinky od Xiaomi spadajú do kategórie Smart TV. Operačný systém je v tomto prípade Android 11 s nadstavbou Xiaomi PatchWall. Vďaka tomu budete môcť pozerať Netflix, YouTube či púšťať hudbu cez Spotify priamo prostredníctvom televízora. Na tele potom nájdete 2x HDMI 2.0, 1x HDMI 2.1, 2 x USB 2.0, Ethernet port S/PDF a 3,5 mm jack.

Najmenší 55″ model začína v Číne na cenovke približne 580 €. Väčší 65″ model bude dostupný od 670 € a najväčší 75″ od 1 098 €. Kedy a či vôbec prídu na Slovensko je nateraz otázne.

Zdroj