Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové tablety Lenovo YOGA Tablet 2. Pro aj s projektorom!!!

Nové tablety Lenovo YOGA Tablet 2. Pro aj s projektorom!!!
Roman Calík
Nové tablety Lenovo YOGA Tablet 2. Pro aj s projektorom!!!

AKTUALIZOVANÉ – Lenovo predstavilo nové tablety YOGA Tablet 2 s OS Android aj OS Windows. Na trh uvedie až 5 modelov, pričom najväčší 13,3-palcový tablet ponúkne projektor s 50-palcovým obrazom.

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

Lenovo ťaží z úspechu prvých modelov tabletov YOGA a v novej generácii ponúkne hneď viac verzií tabletu. TOP modelom v ponuke výrobcu bude veľký až 13,3-palcový model s označením Lenovo YOGA Tablet 2 Pro. Okrem vysokého rozlíšenia IPS displeja QHD (2550×1440 pixlov) však chce zaujať aj novinkou vo svete tabletov – zabudovaným projektorom. Ten sa nachádza v známom valčeku, vďaka ktorému je YOGA medzi tabletmi výnimočným zjavom. Vďaka projektoru si budete môcť premietať obsah displeja na stenu, pričom obraz môže dosiahnuť veľkosť až 50-palcov. Novinka určite nadchne najmä pri prezeraní fotografií a pozeraní videí. Využiť ju môžete aj pri prezentáciách.

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

Pozrite si: RECENZIA Lenovo Yoga Tablet 2 Pro s projektorom!

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

To však nie je všetko. Model Lenovo YOGA Tablet 2 Pro ponúkne aj subwoofer! Bez srandy, dvojicu 1,5 W stereo reproduktorov bude totiž naozaj dopĺňať aj 5W zadný JBL subwoofer. Tým získate 8W surround zvuk s Dolby Audio a Wolfson Master Hi-Fi. Hmotnosť tabletu sa však vyšplhala na 950 gramov, pričom v najhrubšej časti má tablet 12,6 mm.

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro bude poháňať štvorjadrový 1,86 GHz procesor Intel Atom Z3745 a sekundovať mu bude 2G pamäť RAM. Vstavanú 32 GB pamäť budete môcť rozšíriť pomocou microSD pamäťových kariet. Operačným systémom je Android vo verzii 4.4 KitKat. K dispozícii bude aj LTE verzia tabletu, pričom cena základnej verzie začína na 499,99 dolárov. Na Slovensku sa bude novinka predávať od konca októbra 2014 v cene od 509 € (informácia pridaná 21.10.2014).

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

Lenovo YOGA Tablet 2

Okrem veľkého Pro tabletu budú k dispozícii ďalšie štyri verzie Lenovo YOGA Tablet 2. Lenovo totiž bude ponúkať 8 alebo 10,1-palcové modely s rôznymi operačnými systémami. Môžete si tak vybrať model s OS Android 4.4 KitKat alebo Windows 8.1. Všetky tablety Lenovo YOGA Tablet 2 ponúknu Full HD rozlíšenie IPS displeja a štvorjadrový procesor Intel Atom Z3745. Rovnako ako Pro verzia, aj tu nájdete 2 GB pamäť RAM, ale vstavaná pamäť ponúkne len 16 GB. Našťastie bude tiež rozšíriteľná pomocou microSD pamäťových kariet.

Lenovo YOGA Tablet 2

Samozrejmosťou je 8 Mpx fotoaparát resp. 1,6 Mpx predná kamera. Nechýbajú stereo reproduktory, Bluetooth 4.0, Wi-Fi či voliteľné LTE. Batéria by mala vydržať až 18 hodín, jej kapacita však nie je známa. Menší 8-palcový model váži 419 gramov a 10-palcový tablet už 619 gramov.

Lenovo YOGA Tablet 2

Zaujímavou novinkou tabletov Lenovo YOGA Tablet 2 je aj možnosť zavesenia tabletu na stenu. Vo výklopnom stojane totiž nájdete otvor, vďaka ktorému je možné tablet kdekoľvek zavesiť. Nápad, ktorý bude milovať možno vaša žena v kuchyni, alebo si zabijete klinec a budete pozerať na tablete film?

 

Lenovo YOGA Tablet 2

A ceny? 10,1-palcový Android model začína na 299,99 dolárov. Rovnaký tablet, ale s OS Windows 8.1 stojí o sto dolárov viac! Menší 8-palcový Android Lenovo YOGA Tablet 2 výjde na 249,99 €. Prepočet je však zbytočný, ceny v eurách budú pravdepodobne identické s tými v dolároch. To platí aj pre najväčší model Lenovo YOGA Tablet 2 Pro.

Foto: Lenovo