Reklama

Nové tablety Lenovo YOGA Tablet 2. Pro aj s projektorom!!!

Roman Calík

AKTUALIZOVANÉ – Lenovo predstavilo nové tablety YOGA Tablet 2 s OS Android aj OS Windows. Na trh uvedie až 5 modelov, pričom najväčší 13,3-palcový tablet ponúkne projektor s 50-palcovým obrazom.

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

Lenovo ťaží z úspechu prvých modelov tabletov YOGA a v novej generácii ponúkne hneď viac verzií tabletu. TOP modelom v ponuke výrobcu bude veľký až 13,3-palcový model s označením Lenovo YOGA Tablet 2 Pro. Okrem vysokého rozlíšenia IPS displeja QHD (2550×1440 pixlov) však chce zaujať aj novinkou vo svete tabletov – zabudovaným projektorom. Ten sa nachádza v známom valčeku, vďaka ktorému je YOGA medzi tabletmi výnimočným zjavom. Vďaka projektoru si budete môcť premietať obsah displeja na stenu, pričom obraz môže dosiahnuť veľkosť až 50-palcov. Novinka určite nadchne najmä pri prezeraní fotografií a pozeraní videí. Využiť ju môžete aj pri prezentáciách.

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

Pozrite si: RECENZIA Lenovo Yoga Tablet 2 Pro s projektorom!

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

To však nie je všetko. Model Lenovo YOGA Tablet 2 Pro ponúkne aj subwoofer! Bez srandy, dvojicu 1,5 W stereo reproduktorov bude totiž naozaj dopĺňať aj 5W zadný JBL subwoofer. Tým získate 8W surround zvuk s Dolby Audio a Wolfson Master Hi-Fi. Hmotnosť tabletu sa však vyšplhala na 950 gramov, pričom v najhrubšej časti má tablet 12,6 mm.

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro bude poháňať štvorjadrový 1,86 GHz procesor Intel Atom Z3745 a sekundovať mu bude 2G pamäť RAM. Vstavanú 32 GB pamäť budete môcť rozšíriť pomocou microSD pamäťových kariet. Operačným systémom je Android vo verzii 4.4 KitKat. K dispozícii bude aj LTE verzia tabletu, pričom cena základnej verzie začína na 499,99 dolárov. Na Slovensku sa bude novinka predávať od konca októbra 2014 v cene od 509 € (informácia pridaná 21.10.2014).

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

Lenovo YOGA Tablet 2

Okrem veľkého Pro tabletu budú k dispozícii ďalšie štyri verzie Lenovo YOGA Tablet 2. Lenovo totiž bude ponúkať 8 alebo 10,1-palcové modely s rôznymi operačnými systémami. Môžete si tak vybrať model s OS Android 4.4 KitKat alebo Windows 8.1. Všetky tablety Lenovo YOGA Tablet 2 ponúknu Full HD rozlíšenie IPS displeja a štvorjadrový procesor Intel Atom Z3745. Rovnako ako Pro verzia, aj tu nájdete 2 GB pamäť RAM, ale vstavaná pamäť ponúkne len 16 GB. Našťastie bude tiež rozšíriteľná pomocou microSD pamäťových kariet.

Lenovo YOGA Tablet 2

Samozrejmosťou je 8 Mpx fotoaparát resp. 1,6 Mpx predná kamera. Nechýbajú stereo reproduktory, Bluetooth 4.0, Wi-Fi či voliteľné LTE. Batéria by mala vydržať až 18 hodín, jej kapacita však nie je známa. Menší 8-palcový model váži 419 gramov a 10-palcový tablet už 619 gramov.

Lenovo YOGA Tablet 2

Zaujímavou novinkou tabletov Lenovo YOGA Tablet 2 je aj možnosť zavesenia tabletu na stenu. Vo výklopnom stojane totiž nájdete otvor, vďaka ktorému je možné tablet kdekoľvek zavesiť. Nápad, ktorý bude milovať možno vaša žena v kuchyni, alebo si zabijete klinec a budete pozerať na tablete film?

 

Lenovo YOGA Tablet 2

A ceny? 10,1-palcový Android model začína na 299,99 dolárov. Rovnaký tablet, ale s OS Windows 8.1 stojí o sto dolárov viac! Menší 8-palcový Android Lenovo YOGA Tablet 2 výjde na 249,99 €. Prepočet je však zbytočný, ceny v eurách budú pravdepodobne identické s tými v dolároch. To platí aj pre najväčší model Lenovo YOGA Tablet 2 Pro.

Foto: Lenovo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.