Reklama

Nové Sony VAIO S vydrží 15 hodín bez prúdu!

Števo Porubský

Ultraprenosná kategória notebookov VAIO získala začiatkom tohto roka nový dizajn, ku ktorému pred pár dňami pribudla veľmi podstatná novinka – dlhšia výdrž. Sony sa rozhodlo konkurovať ostatným značkám ešte výraznejšie a k modelovému radu VAIO S ponúkne prídavnú batériu. S ňou bude novinka schopná fungovať až 15 hodín!

 Sony VAIO S

Malý notebook s 13,3-palcovým HD Ready displejom je už sám o sebe veľmi výkonným zariadením. A hlavne prenosným. Pri rozmeroch 33,12 x 22,45 x 2,41 cm a hmotnosti 1,7 kg sa výrobcovi podarilo do vnútra napratať procesory do výkonu 2,7 GHz (Intel Core i7), 8 GB DDR3 RAM, 750 GB disk, príp. 256 GB SSD disk. Samozrejmosťou je aj Blu-ray mechanika, HDMI port, čítačka kariet, Wi-Fi a Bluetooth, škoda, že nikde v materiáloch výrobca nespomína 3G modul už v základe. Veď notebook má byť prenosný a nie všade je Wi-Fi signál. Na prácu v prítmí príde vhod podsvietená klávesnica s oddelenými tlačidlami. Lepšie výsledky by mala poskytovať aj web kamera nad displejom, ktorá je vybavený Exmor senzorom a detekciou tváre. K multimediálnej výbave v najnovších VAIO S notebookoch bude patriť i Intel Wireless Display 2.0 pre bezdrôtové pripojenie k kompatibilným TV.

Sony VAIO S

Nový dizajn notebookov VAIO S ponúka ale i inú vymoženosť. A to prídavnú Li-Pol batériu, ktorá zaplní celú spodnú stranu notebooku. Vďaka nej a bežnej batérii si tak budete môcť „vychutnať“ 15 hodín nepretržitej práce. Výhodou prídavnej batérie je aj možnosť samostatného nabíjania a pridania kedykoľvek počas práce. Extrémnu výdrž má však na „rováši“ aj množstvo technológií, ktoré šetria energiu. Jednou z nich je hybridná grafická karta, ktorá sa vo VAIO notebookoch objavuje už nejaký ten rok a výrobca ju neustále vylepšuje. Poslednou je pridanie grafiky AMD Radeon HD 6630 s 1 GB dedikovanej pamäte. Nové notebooky VAIO S budú v predaji od tohto mesiaca za cenu okolo 970 USD + 150 USD za extra batériu. Ceny však môžete počítať s kurzom minimálne 1:1 a dostupnosť na našom trhu bude určite o pár mesiacov neskôr.

Sony VAIO S

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.