Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové smart zvlhčovače Karl a Karl Big od Stadler Form sú tiché, úsporné i smart

Nové smart zvlhčovače Karl a Karl Big od Stadler Form sú tiché, úsporné i smart
Zdroj | Stadler Form
Stanislav Vinc
Nové smart zvlhčovače Karl a Karl Big od Stadler Form sú tiché, úsporné i smart
Zdroj | Stadler Form
Zdroj | Stadler Form

Švajčiarska spoločnosť Stadler Form rozširuje svoje portfólio elegantných produktov do domácnosti o nové smart zvlhčovače Karl a Karl Big s extrémnym, no zároveň inteligentným výkonom. V rámci ich premiéry na našom trhu sme si ich mali možnosť obzrieť naživo.

Prakticky celé portfólio značky Stadler Form si od dnes až do nedele 23. 10. môžete naživo obzrieť aj vy v rámci výstavy MODDOM 2022 v bratislavskej Inchebe.

Karl a Karl Big

Obsah pokračuje pod reklamou

Zvlhčovače vzduchu nie sú v portfóliu značky Stadler Form žiadnou výnimkou, naopak. Spoločnosť ich má v ponuke hneď niekoľko, v rôznych veľkostiach, farebných prevedeniach i cenách. Novinky Karl a Karl Big však túto kategóriu v rámci značky posúvajú o úroveň vyššie.

S novou generáciou zvlhčovače vzduchu od Stadler Form získavajú do výbavy Wi-Fi modul, vďaka ktorému ich je po novom možné ovládať už aj prostredníctvom mobilnej aplikácie podobne, ako je to napr. v prípade vyšších modelov smart čističiek vzduchu Stadler Form. Zvlhčovače je možné cez aplikáciu ovládať a aj z vonku skontrolovať úroveň vlhkosti v domácnosti.

Inteligentné sú však zvlhčovače Karl a Karl Big aj bez pripojenia k mobilnej aplikácii a to vďaka technológii Adaptive Humidity. Jej úlohou je regulovať vlhkosť ovzdušia automaticky tak, aby bola v miestnosti vždy optimálna vlhkosť ideálna pre zdravie človeka.

Slovenské domácnosti majú podľa prieskumu spoločnosti notoricky suchý vzduch a to najmä z dôvodu vykurovania interiéru v zimných mesiacoch. Suchý vzduch pritom môže spôsobovať únavu, vysúšanie slizníc nosa, slzenie očí či bolesť hlavy či problémy so spánkom.

Automatická regulácia prevádzky postavená na technológii Adaptive Humidity sa zároveň podpisuje pod ich relatívne nízku spotrebu. Spotreba modelu Karl sa pohybuje na úrovni 1,4 – 30 W a modelu Karl Big na úrovni 2,4 – 40 W. Náklady na prevádzku týchto zvlhčovačov sú tak stále rádovo nižšie, než investície do rôznych liekov na potláčanie príznakov suchého vzduchu.

Výhodou noviniek Karl a Karl Big má byť ich vysoký výkon, vďaka ktorému dokážu aj napriek kompaktným rozmerom obslúžiť 100 m2, resp. až 150 m2 v prípade modelu Karl Big. Menší model dokáže do vzduchu dostať 690 gramov vody za hodinu a väčší až 1 100 gramov vody za hodinu. Ak nepracujú na najvyššom výkone, čo vďaka inteligentnej technológii Adaptive Humidity ani nemusia, sú mimoriadne tiché a tak ich ani netreba na noc vypínať.

Od iných zvlhčovačov sa nové modely líšia aj plnením nádobky zhora. Výhodou tohto riešenia je, že zvlhčovače možno týmto spôsobom plniť aj počas prevádzky a zároveň ich možno veľmi jednoducho čistiť. Voda do ovzdušia z nich prechádza cez antibakteriálny zvlhčovací filter, vďaka čomu Karl a Karl Big mierne čistia ovzdušie v domácnosti. V ich balení navyše nechýba ani postriebrená dezinfekčná kocka Water Cube, ktorá eliminuje riziko tvorby akýchkoľvek patogénov v nádržke.