Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové smart hodinky Huawei Watch D dokážu merať krvný tlak

Nové smart hodinky Huawei Watch D dokážu merať krvný tlak
Zdroj | Huawei
Richard Pliešovský
Nové smart hodinky Huawei Watch D dokážu merať krvný tlak
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Huawei na IFA 2022 v Berlíne predstavilo niekoľko zaujímavých zariadení, ktoré sa určite nestratia v záplave noviniek. Medzi ne môžete jednoznačne zaradiť inteligentné hodinky. Tie už na prvý pohľad zaujmú neošúchaným vzhľadom.

Huawei ponúka viacero modelov náramkov a hodiniek, ktoré dokážu monitorovať rôzne dôležité zdravotné parametre, ako je presné monitorovanie srdca a hladiny kyslíka v krvi (SpO2), čo používateľom poskytuje dôležitý prehľad o ich zdraví.

Huawei Watch D sú okrem toho vybavené inovatívnym systémom, ktorý dokáže zmerať krvný tlak používateľov, okrem toho bude podporovať elektrokardiogram (EKG). Poteší tiež senzor telesnej teploty, ten zatiaľ neponúka veľa výrobcov inteligentných hodiniek.

Obsah pokračuje pod reklamou

Watch D budú fungovať ako komplexný zdravotný asistent s celodenným monitorovaním SpO2 a srdcovej frekvencie. To umožní nastaviť automatické pripomienky nízkej hladiny kyslíka v krvi, ako i podrobné sledovanie spánku a stresu.

Údaje zobrazuje 1,64-palcový AMOLED displej s rozlíšením 456 x 280 px a jemnosťou zobrazenia 326 ppi. Na pravej strane sú umiestnené dve tlačidlá, veľké hlavné (Home) a dopĺňa dotykové (Health). Novinka má 51 x 28 x 13,6 mm pri hmotnosti 40,9 g, spĺňa certifikát IP68.

Konektivitu zabezpečuje Bluetooth 5.1, GPS a NFC. Batéria s kapacitou 451 mAh sľubuje 7-dňovú výdrž na jedno nabitie. Huawei do hodiniek zmestil senzor akcelerometra, gyroskopický snímač, optický snímač srdcového tepu, senzor okolitého svetla, teplotný senzor, senzor diferenčného tlaku a Hallov senzor. Smart watch spárujete s OS Android 6.0 a vyšším, HarmonyOS 2 a vyšší, alebo iOS 12 a vyšší.

Watch D ponúkajú viac ako 70 cvičených režimov, automaticky rozpoznajú 6 bežeckých režimov s podporou pozičných systémov, aby ste mohli presnejšie sledovať vaše vonkajšie trasy. Výbavu dopĺňa inteligentný hlasový asistent, prehrávač hudby, inovovaný budík, predpoveď počasia, či kalendár.

Aplikácia EKG je spárovaná s výkonným modulom snímača EKG, ktorý poskytuje jednozvodové merania EKG, analýzu v reálnom čase a sínusový rytmus, fibriláciu predsiení a predčasné predsieňové a komorové pripomienky. Postará sa o to, aby ste zostali informovaní a proaktívni o zdraví srdca.

Za najväčší nedostatok považujeme fakt, že niektoré funkcie sú dostupné len s OS Harmony. Ešte väčšie obmedzenia však nájdete aj pri hodinkách od Apple, či Samsungu. Tie vám neumožnia spárovať s iným, než domovským operačným systémom.