Reklama

Nové Porsche Mission E chce poslať Teslu Model S do smútku

Marek Šimunek

Porsche si tiež chce ukrojiť s koláča, v ktorom nájdeme skutočne výkonné a hlavne elektrické autá. Doteraz tu bol nemenovaným kráľom Tesla Model S, ale to sa možno čoskoro zmení. Nemecká automobilka totiž počas Frankfurtského autosalónu predstavila svoj koncept s označením Mission E.

Porsche Mission E

Pozrite si

Tesla Model S P85D vás za 13 000 dolárov vystrelí na stovku za 2,9 sekundy!

Elektrický sedan sa bude pýšiť výkonom viac ako 590 konských síl, ktorý mu bude dodávať výhradne elektrina. Navyše bude tento zázrak schopný prejsť na jedno natankovanie slušných 500 kilometrov.

Tesla však stále bude so svojim Ludicrous Mode režimom rýchlejšie na stovke. Novému Porsche Mission E totiž tento šprint na rýchlosť 100 km/h  bude trvať „až“ 3,5 sekundy.

Pre pohon Porsche v prípade modelu Mission E použije dvojicu motorov s permanentným synchrónnym magnetom, ktoré sú podobné motorom použitých v špeciálnom okruhovom Porsche 919 Hybrid LMP1.

Samozrejmosťou bude pohon všetkých kolies, ako aj riadené obe nápravy. Možno aj práve vďaka tejto kombinácii si to nové „poršátko“ bude môcť už za 12 sekúnd od štartu uháňať dvestovkou.

Porsche Mission E

Porsche Mission E

Pozrite si

Nové Porsche 717 chce zaútočiť na pozície Tesly

Prekvapením je aj tvrdenie Porsche, podľa ktorého viete na 80 % batérie nabiť už za 15 minút, teda za predpokladu, že nájdete dobíjaciu stanicu, ktorá vám bude schopná dať tak veľa energie. Ak však budete mať to šťastie, tak za 15 minút by ste mali dosť šťavy na to, aby ste spokojne mohli uraziť ďalších 400 kilometrov.

Okrem toho bude samozrejme Mission E možné dobíjať aj pomocou štandardných nabíjacích staníc, alebo indukčne.

Porsche Mission E

Porsche Mission E

Pozrite si

Porsche oslavuje 5 miliónov fanúšikov na Facebooku unikátnou Carrerou 4S

Na sériovú podobu tohto elektrického superšportu si však budeme musieť ešte počkať, ako môžete z fotografií vidieť jedná sa o jasný koncept, ktorý bude pravdepodobne poriadne vzdialený sériovej podobe.

Porsche Mission E

Porsche Mission E

Porsche Mission E

Porsche Mission E

Porsche Mission E

Porsche Mission E

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.