Reklama

Nové OLED TV od LG pre rok 2024 budú opäť o niečo lepšie, aj vďaka AI

Zdroj | LG
Stanislav Vinc
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Technológia OLED patrí medzi to najlepšie, čo si môžete v rámci televízorov do obývačky aktuálne zaobstarať. Jednotlivé OLED televízory sa však medzi sebou svojimi špecifikáciami líšia a z roka na rok a posúva vpred aj samotná technológia.

LG už v minulom roku uviedlo na trh OLED televízory s výrazne vyšším jasom, ktoré zbierali pozitívne ohlasy zo strán spotrebiteľov i recenzentov. To však neznamená, že pre rok 2024 nebolo na týchto modeloch čo vylepšiť…

Ponuka OLED televízorov od LG pre tento rok je rozdelená do sérií M4, G4, C4 a B4. Prvé kľúčové vylepšenie v rámci nich sa bude ukrývať pod povrchom modelov sérií M4 a G4, ktoré bude poháňať nový čip Alpha 11 využívajúci AI na zvýšenie kvality obrazu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Umelá inteligencia bude analyzovať obraz v reálnom čase, v rámci ktorého sa postará o zostrenie objektov rozmazaných nekvalitným záznamom či prenosom. Prostredníctvom technológie Dynamic Tone Mapping Pro bude AI upravovať aj farby, jas a kontrast, kde pracuje s obrazom rozdeleným do viacerých zón. Tieto úlohy dokáže nový čip spracovať o 30 % rýchlejšie ako jeho predchodca, v oblasti grafického výkonu prináša až 70 % nárast výkonu.

Zdroj | LG

Séria M4 by podľa aktuálnych informácií mala byť na európskom trhu dostupná v 65, 77, 83 a 97″ variantoch. Všetky modely budú samozrejme vybavená aj Zero Connect boxom, ktorý umožňuje posielať video a audio signály do televízora bezdrôtovo v rámci jednej miestnosti.

Séria G4 ponúkne v Európe hneď päť variantov s uhlopriečkami 55, 65, 77, 83 a 97 palcov. Ponúkať síce nebudú Zero Connect box, ale po stránke kvality obrazu by sa mali sérii M4 vďaka a11 čipu a technológii Dynamic Tone Mapping Pro vyrovnať.

Série M4, G4 a C4 tiež potešia hráčov novou maximálnou obnovovacou frekvenciou do 144 Hz (predtým 120 Hz), ktorú dopĺňajú o technológie AMD FreeSync Premium Pro a NVIDIA G-Sync Compatible pre synchronizáciu snímkovania a zabráneniu trhania obrazu. Posledná zmieňovaná séria bude na európskom trhu dostupná v 42, 48, 55, 65, 77 a 83″ variantoch.

Základ OLED ponuky od LG pre rok 2024 bude napokon tvoriť séria B4, ktorej zostáva pod povrchom procesor Alpha 8 a doterajší strop obnovovacej frekvencie – 120 Hz. Po prvý krát táto séria ponúkne už aj 48″ variant, ktorý doplnia 55, 65 a 77″ modely určené pre európsky trh.

Všetky modely zmieňovaných OLED sérií pre tento rok sú už vybavené najnovšiu verziou operačného systému webOS 24, ktorý sa dostane spätne aj do starších OLED modelov od roku 2022. Nová verzia prináša prehľadnejšiu úvodnú obrazovku, podporu pre 10 používateľských profilov s možnosťou zamknúť ich PIN kódmi a tiež podporu pre Chromecast.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.