Reklama

Nové multimediálne notebooky ASUS majú 4 reproduktory

Dominik Fúsek

O klasických notebookoch sa v poslednom čase hovorí pomerne málo. Niežeby neexistovali, ale v tieni Ultrabookov a najmä tabletov nie sú z marketingového hľadiska až také úžasné. ASUS však stále myslí aj na ich používateľov, po sérii X inovoval aj multimediálne notebooky rodiny N.

ASUS N750

Novinky sú dve, 15,6“ N550 a 17,3“ N750. S hrúbkou blížiacou sa k trom centimetrom a hmotnosťou 2,5/3,3 kg ich titul Ultrabook minie oblúkom, majú však iné prednosti. Keďže ide o multimediálny rad, ASUS vylepšil najmä zvukovú časť – štyri reproduktory vďaka technológii SonicMaster Premium vytvárajú priestorový efekt, výstup si navyše môžete prispôsobiť. Chýbať nebude známy externý subwoofer Bang & Olufsen. Ani obrazová stránka nie je zlá, pokiaľ si teda priplatíte za Full HD rozlíšenie. V menšom modeli môžete zvoliť aj IPS matricu, priplácať za dotyk neodporúčame, radšej si užite matný povrch.

ASUS N750

Po stránke výkonu je takisto všetko fajn, základom sú Haswellové Core i5-ky a i7-čky, zrejme klasické 35 W s vysokým výkonom. RAM hraničí na 16 GB 1 600 MHz, pri úložisku máte na výber všetko od pomalého 5 400-otáčkového disku až po hybridy a SSD, v N750-tke máte miesto na dva disky. Priplatiť si môžete aj za dedikovanú kartu GeForce GT 745M alebo GT 750M od Nvidie, označenie „GT“ a najmä DDR3 pamäť ich však diskvalifikujú z náročných hier. Novinky sa môžu pochváliť aj prepracovaným chladením s výduchmi vzadu, Bluetooth 4.0 a väčšia až štyrmi USB 3.0 konektormi. Výdrž 59/69 Wh batérií si odhadnúť nedovolíme. Novinky sa mali predávať už v júni s odporúčanou cenou od 989 €, vo vyhľadávačoch sa nám ich však nájsť nepodarilo.

ASUS N750

Zdroj a foto: ASUS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.