Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové mobilné paušály od 4ky majú len jednu chybu

Nové mobilné paušály od 4ky majú len jednu chybu
Zdroj | Getty Images/Unsplash
Richard Pliešovský
Nové mobilné paušály od 4ky majú len jednu chybu
Zdroj | Getty Images/Unsplash
Zdroj | Getty Images/Unsplash

Nie je tajomstvom, že ceny za paušály sú na Slovensku v porovnaní s okolitými krajinami príliš vysoké. Aj tento článok píšem vďaka operátorovi TIM, ktorý si za 50 GB pýta 15 eur, bez viazanosti, bez paušálu.

Operátori sa vyhovárajú na „špecifické podmienky“, ale zrejme nebudem ďaleko od pravdy, ak poviem, že je to skôr kvôli slabej konkurencii a tiež našou náturou – ponadávať si a zaplatiť. Výnimku potvrdzujúcu pravidlo teraz prináša 4ka.

Nový študentský paušál SLOBODA pre MLADÝCH obsahuje v základe 50 minút/SMS a 4 GB dát, ktoré je možné čerpať v rámci Slovenka aj Európskej únie. Operátor určil cenu 4 eurá na 30 dní. V rozšírenej verzii SLOBODA pre MLADÝCH + DÁTA NAVYŠE je k dispozícii až 20 GB dát, z toho môžete využiť 9,56 GB v EÚ a 50 minút/SMS v celej únii za 10 eur na 30 dní.

Obsah pokračuje pod reklamou

Podobne ako ostatné paušály z rodiny SLOBODA platí i u SLOBODY pre MLADÝCH automatická obnova každých 30 dní a možnosť aktivovať si paušál aj viackrát počas platnosti programu.

Sami vidíte, že paušály vás nezruinujú. Jediná škoda, že sú určené mladým študentom. Operátor pri stanovení cien vychádzal zo svojich prieskumov, ktoré ukázali, že až 9 z 10 mladých ľudí pociťuje zhoršenie svojej finančnej situácie v súvislosti s infláciou. 59 % mladých ľudí chce svoju zhoršujúcu sa finančnú situáciu riešiť tak, že začnú viac šetriť. Kde šetria najviac? Je to pri kúpe oblečenia či novej elektroniky (42 %), štvrtina opýtaných obmedzuje cestovanie a tretina redukuje výdaje na zábavu.

Viete, že až 6 % mladých chce kvôli zhoršeniu svojej situácie opustiť školu, 19 % opýtaných dokonca zvažuje odchod z krajiny a nový život v zahraničí?

Nový paušál sa dá aktivovať on-line. Ponuku si študenti môžu aktivovať priamo v mobilnej appke Moja 4ka (Android, iOS, AppGallery) alebo cez zákaznícky portál Moja zóna na webe operátora, stačí predložiť študentský preukaz, ako je napr. karta ISIC alebo Potvrdenie o návšteve školy. Výhodou je, že SIM-ka nemusí byť registrovaná na študenta, môže ju aktivovať aj rodič, ktorý predloží doklady o návšteve školy.

Svoj záujem o mladých prejavuje 4ka nielen výhodnými paušálmi. Pre mladých umelcov zriadil grantový program SLOBODA pre MLADÝCH. V prebiehajúcej kampani na nový študentský paušál predstavuje operátor mladých umelcov. Napríklad hudobníka The Curly Simon, či dve mladé hudobníčky Meowlau X Val, ktorí sa stali tvárami reklamnej kampane v on-line priestore. Mladí speváci, resp. skupiny vo veku do 26 rokov sa môžu uchádzať o grant do výšky 4 000 eur. Prihlásiť sa do grantového programu môžu do konca mája.

Zdroj