Reklama

Nové Macy a iPady iba s Mini LED? Kedy prídu? Čo od nich čakať?

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoľahlivý analytik Ming-Chi Kuo hovorí, že 11-palcový a 12,9-palcový iPad Pro príde na budúci rok s Mini LED displejom. MacBooky Pro s Mini LED prídu oveľa skôr.

Apple podľa Kua investoval do viacerých dodávateľov Mini LED panelov, takže je jasné, že nimi plánuje osadiť hneď niekoľko modelov. Prvý sa už dá kúpiť, ide o 12,9″ iPad Pro, ktorý spoločnosť predstavila začiatkom roka. Nový iPad prináša naozaj exkluzívny obraz a hlbokú čiernu, akú poznáme najmä z OLED displejov.

Zdroj | Apple

Prečo má Mini LED displej len najväčší iPad? Kvalitnejšia technológia je nákladnejšia, preto sa Apple rozhodol práve takto. V prípade, že bude odoberať rádovo vyššie množstvá sa predpokladá, že ich cena pôjde nadol a tak sa už v roku 2022 môžete tešiť aj na iPad Pro 11 s takouto obrazovkou.

Pozrite si

Mini LED TV nie je microLED TV, je medzi nimi obrovský rozdiel

V prípade MacBookov sa nových panelov dočká zrejme nielen model MacBook Air, ako sa pôvodne očakávalo, ale aj MacBooky Pro. Tie má Apple vybaviť Mini LED displejmi s uhlopriečkami 14 a 16 palcov. Uhlopriečka MacBooku Air by mala ostať zachovaná na 13,3 palcoch.

Zdroj | Apple

Či budú všetky modely zároveň k dispozícii aj s pôvodnými Retina displejmi je v tejto chvíli otázne. Dávalo by to význam najmä vtedy, ak by mal Apple problémy s dodávkami v požadovanom množstve. Každopádne, MacBooky Pro by mali byť predstavené už v treťom štvrťroku tohto roku. Na trh by sa tak dostali s dostatočným predstihom ešte pred Vianocami.

Nový MacBook Pro by mal prísť s novým, plochým vzhľadom, aby nadväzoval na dizajnový jazyk z iPhone 12 a nových iPadov Pro. Povráva sa, že MacBooky získajú naspäť stratené porty, konkrétne HDMI, slot na SD kartu, ale aj dokonca MagSafe. Či tomu tak aj naozaj bude nevie, samozrejme, potvrdiť nik. V redakcii by sme rozšírenú konektivitu privítali, ale neočakávame ju.

Pozrite si

Čo sa oplatí viac? MacBook Air s čipom M1, alebo klasika s Intelom?

MacBook Air príde s novým displejom až v roku 2022 a bude zrejme prvý MacBook s čipom M2, nie teda M1X, ktorý bude mať pokročilejšie GPU určené pre modely série Pro.

Pripomíname, že aj keď sa Mini LED označuje za novátorskú technológiu, v skutočnosti ani zďaleka nemá na microLED. Mini LED má novú technológiu podsvietenia, vďaka ktorej sú LCD displeje kontrastnejšie, jasnejšie, čierna farba je černejšia než pri klasickom edge LED či direct LED podsvietení. Mini v názve vlastne označuje veľkosť LED diód, ktorými je LCD panel podsvietený.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.