Reklama

Nové LG G4 prináša super foťák, kožený kryt, ale lacné zrovna nebude

Marek Šimunek

A je to vonku. LG dnes predstavilo svoju novú vlajkovú loď, ktorá nesie názov G4. V portfóliu výrobcu nahradí minuloročný model LG G3 a oproti nemu prinesie hneď niekoľko noviniek.

Konštrukcia novinky je vytvorená z plastu, ku ktorému sa v prípade drahšej verzie pridáva aj koža. Tú ako už istotne viete z uniknutých informácií, nájdete na zadnom kryte. V prípade koženého modelu bude LG G4 dostupný v šiestich farebných verziách, ku ktorým sa pridajú ďalšie z lacnejšieho plastového modelu.

LG G4

POZRITE SI: RECENZIA LG G3 – Stačí QHD displej a laserové ostrenie?

LG G4 ponúkne rovnaký displej ako v prípade predchodcu. Bude sa teda jednať o uhlopriečku 5,5“, na ktorej nájdete QHD rozlíšenie( 1 440 x 2 560 px). Aj napriek zachovaniu uhlopriečky a rozlíšenia je displej v prípade G4 vyrobený novou technológiou, ktorá by vraj mala poskytnúť lepší obraz.

Okrem toho je však displej aj mierne zahnutý. Jeho zakrivenie však nie je tak výrazné, ako v prípade modelu G Flex 2. Malo by pomôcť vyššej odolnosti smartfónu a tiež v jeho lepšom ovládaní.

POZRITE SI: Tajomstvo je prezradené, toto je nové LG G4

V dobe keď sa každý výrobca chváli osemjadrovými procesormi, siahlo LG netradične po 6 jadrovom procesore Snapdragon 808, ktorý bude mať k dispozícii 3 GB operačnej pamäte. Čo viedlo spoločnosť LG k tomuto kroku, nie je známe.

Poteší, že integrovanú pamäť s kapacitou 32 GB budete môcť rozšíriť pomocou microSD kariet. Mnohí výrobcovia totiž v poslednej dobe akosi na microSD karty zabúdajú. Samotný hardvér bude poháňať operačný systém Android 5.1 Lollipop, ktorý sa skryje pod novú grafickú nadstavbu LG UX 4.0.

LG G4

Hlavnou zbraňou novinky by však mal byť fotoaparát. Ten ponúkne rozlíšenie 16 Mpx a samozrejme mu nebude chýbať laserové zaostrovanie. Veríme, že LG G4 ponúkne okrem rýchleho zaostrenia aj okamžité vytvorenie fotografie. To bol totiž veľký problém predchádzajúceho modelu.

LG G4

POZRITE SI: Menší súrodenec LG G3 s pridaným písmenom „s“ je oficiálne na svete

G4 však ponúkne aj iné novinky v prípade fotoaparátu. V prvom rade to je nový snímač, ktorý nesie označenie Color Spectrum Sensor. Ten má na starosti zachytenie reálnejších farieb.

V každej reklame na G4 určite nájdete zmienku o clone fotoaparátu, ktorá činí F/1,8. Tá sa hodí najmä v slabšom svetle, ako to LG zvládne však uvidíme až v reálnom teste.

LG však popracovalo aj na samotnej aplikácií pre fotenie, ktorá teraz ponúkne niekoľko nových režimov, vrátane manuálneho módu a navyše umožní aj snímanie fotografií vo formáte RAW.

LG G4

POZRITE SI: PRVÉ DOJMY: Vyskúšali sme ohnutý LG G Flex 2

Samozrejmosťou v prípade podobnej vlakovej lode je plnohodnotná dátová výbava, potešením je však integrácia bezdrôtového nabíjania. Integrovaná batéria s kapacitou 3 000 mAh by podľa LG mala udržať smartfón pri živote počas 14 hodín hovoru. Dúfajme, že tomu tak bude aj v reálnom používaní.

LG G4

A nakoniec to najdôležitejšie, dostupnosť a cena. Takže nové LG G4 sa začne na našom trhu predávať na prelome mesiacov máj, jún, pričom bude dostupné v dvoch verziách. Lacnejšia plastová verzia sa bude predávať za 649 €.

V prípade verzie s koženým zadným krytom to bude ešte viac. Konkrétne si LG svoju novinku v tomto prípade cení na 699 €. Celkom odvážne ceny, čo poviete?

Foto: LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.