Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové kamery od D-Link využívajú technológie umelej inteligencie

Nové kamery od D-Link využívajú technológie umelej inteligencie
Zdroj | D-Link
Richard Pliešovský
Nové kamery od D-Link využívajú technológie umelej inteligencie
Zdroj | D-Link
Zdroj | D-Link

D-Link je popredný dodávateľ sieťových riešení. Ani on nechýbal na CES 2020, kde predstavil svoje novinky. Okrem kamier sme mohli vidieť routre a domáce siete s Wi-Fi 6 a Mesh systémami či spoľahlivé 5G riešenia pre Internet vecí.

Nové kamery série mydlink sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovali kvalitný dohľad v rôznych prostrediach. Ponúkajú detekciu využívajúcu technológie AI a vzdialený prístup kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Vďaka integrovanej interoperabilite (schopnosť vzájomnej spolupráce rôznych systémov) ekosystému si rozumejú aj s Amazon Alexa a Google Assistant.

DCS-8000LHV2 Mini Full HD Wi-Fi Camera

Zdroj | D-Link

Kompaktný model kamery (s rozmermi 37 x 45 x 95 mm) ponúka Full HD rozlíšenie 1080p/30 fps s 138° pohľadom. Kamera má ohniskovú vzdialenosť 3,28 mm a clonu f/2,2.

Ponúka detekciu osôb založenú na umelej inteligencii, denné a nočné sledovanie vrátane nočného videnia do 5 metrov a notifikácie v reálnom čase (detekcia pohybu a zvuku).

Kamera si rozumie s hlasovými asistentmi Alexa a Google. Používateľ sa k nej môže pripojiť pomocou bezplatnej aplikácie mydlink odkiaľkoľvek.

DCS-8627LH Full HD Outdoor Wi-Fi Spotlight Camera

Zdroj | D-Link

Vodeodolná kamera je určená pre vonkajšie použitie s krytím IP65. Okrem kamery s nočným videním nájdeme v zariadení integrovaný LED reflektor s jasom 400 Lúmenov a reproduktor s obojsmerným zvukom a sirénou.

Kamera podporuje hlasových asistentov Alexa a Google, pomocou hlasových povelov je možné napríklad zapnúť/vypnúť sirénu a reflektor. Používateľ sa ku kamere dokáže vzdialene pripojiť pomocou appky mydlink.

DCS-8526LH Full HD Pan/Tilt Pro Wi-Fi Camera

Zdroj | D-Link

Aj v tejto kamere nájdeme FHD rozlíšenie s 30 fps a širokouhlým 138° pohľadom. Umožňuje 360° horizontálny pohľad s naklonením 340°, nočné videnie do 5 metrov, detekciu osôb, automatické sledovanie pohybu a výber uhla pohľadu panorámy. Kamera má zabudovaný mikrofón, ponúka režim obojsmerného zvuku a rozumie si s hlasovými asistentmi Alexa a Google.

Ďalšie parametre už také bežné nie sú. K zariadeniu sa dá pripojiť aj cez ethernetový vstup, ponúka 128-bitové bezdrôtové šifrovanie, má Bluetooth na rýchlejšie nastavenie cez appku midlink. Záznam je možné ukladať na microSD kartu (maximálne do 256 GB) alebo na cloud.

D-Link zatiaľ nezverejnil ceny zariadení ani dostupnosť na našom trhu.