Reklama

Nové kamery od D-Link využívajú technológie umelej inteligencie

Zdroj | D-Link
Richard Pliešovský
Zdroj | D-Link
Zdroj | D-Link

D-Link je popredný dodávateľ sieťových riešení. Ani on nechýbal na CES 2020, kde predstavil svoje novinky. Okrem kamier sme mohli vidieť routre a domáce siete s Wi-Fi 6 a Mesh systémami či spoľahlivé 5G riešenia pre Internet vecí.

Nové kamery série mydlink sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovali kvalitný dohľad v rôznych prostrediach. Ponúkajú detekciu využívajúcu technológie AI a vzdialený prístup kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Vďaka integrovanej interoperabilite (schopnosť vzájomnej spolupráce rôznych systémov) ekosystému si rozumejú aj s Amazon Alexa a Google Assistant.

DCS-8000LHV2 Mini Full HD Wi-Fi Camera

Zdroj | D-Link

Kompaktný model kamery (s rozmermi 37 x 45 x 95 mm) ponúka Full HD rozlíšenie 1080p/30 fps s 138° pohľadom. Kamera má ohniskovú vzdialenosť 3,28 mm a clonu f/2,2.

Ponúka detekciu osôb založenú na umelej inteligencii, denné a nočné sledovanie vrátane nočného videnia do 5 metrov a notifikácie v reálnom čase (detekcia pohybu a zvuku).

Kamera si rozumie s hlasovými asistentmi Alexa a Google. Používateľ sa k nej môže pripojiť pomocou bezplatnej aplikácie mydlink odkiaľkoľvek.

DCS-8627LH Full HD Outdoor Wi-Fi Spotlight Camera

Zdroj | D-Link

Vodeodolná kamera je určená pre vonkajšie použitie s krytím IP65. Okrem kamery s nočným videním nájdeme v zariadení integrovaný LED reflektor s jasom 400 Lúmenov a reproduktor s obojsmerným zvukom a sirénou.

Kamera podporuje hlasových asistentov Alexa a Google, pomocou hlasových povelov je možné napríklad zapnúť/vypnúť sirénu a reflektor. Používateľ sa ku kamere dokáže vzdialene pripojiť pomocou appky mydlink.

DCS-8526LH Full HD Pan/Tilt Pro Wi-Fi Camera

Zdroj | D-Link

Aj v tejto kamere nájdeme FHD rozlíšenie s 30 fps a širokouhlým 138° pohľadom. Umožňuje 360° horizontálny pohľad s naklonením 340°, nočné videnie do 5 metrov, detekciu osôb, automatické sledovanie pohybu a výber uhla pohľadu panorámy. Kamera má zabudovaný mikrofón, ponúka režim obojsmerného zvuku a rozumie si s hlasovými asistentmi Alexa a Google.

Ďalšie parametre už také bežné nie sú. K zariadeniu sa dá pripojiť aj cez ethernetový vstup, ponúka 128-bitové bezdrôtové šifrovanie, má Bluetooth na rýchlejšie nastavenie cez appku midlink. Záznam je možné ukladať na microSD kartu (maximálne do 256 GB) alebo na cloud.

D-Link zatiaľ nezverejnil ceny zariadení ani dostupnosť na našom trhu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.