Reklama

Nové iPody prinášajú nielen nové ceny ale aj biely iPod Touch

Marek Šimunek

Aj keď je nový iPhone 4S pravdepodobne tým najväčším ťahákom, ktorý bol minulý týždeň predstavený, po jeho boku uzreli svetlo sveta aj aktualizované hudobné prehrávače Apple iPod Nano a iPod Touch, ktoré sa dočkali nielen nových funkcií, zmeny cien ale nový iPod Touch si už môžete obdobne ako iPhone kúpiť aj v bielom prevedení, ktoré takto dopĺňa už dávnejšie predávaný čierny iPod Touch.

Apple iPod Nano a Apple iPod Touch

Jeden z najmenších hudobných prehrávačov s dielne Apple, iPod Nano sa dočkal aktualizácie. Tak ako sa vyjadril CEO Apple Tim Cook počas tlačovej konferencie venovanej iPhonu 4S, iPod Nano je spolu s iPodom Touch najpredávanejším hudobným prehrávačom Apple. Okamžite po predstavení nového dizajnu iPodu Nano sa ozvali vývojári príslušenstva a predstavili množstvo príslušenstva, ktoré v sebe zahŕňalo aj púzdro určené pre možnosť nosenia iPodu Nano ako hodiniek. Inovovaná verzia teda presne tak ako sa dalo predpokladať prináša 16 nových tém pre integrované hodiny. Vďaka výrobcom príslušenstva, tak môžete hravo premeniť svoj iPod Nano na hodinky. Okrem klasického menu 4 x 4 ikon môžete na novom Nane zobraziť menu formou jedinej ikonky na celej obrazovku a následne navigovať v menu posunom ikoniek do strán. Prepracovaná bola aj aplikácia na sledovanie vašich výkonov Fitness. Jediné miniatúrne zariadenie tak sleduje vašu rýchlosť, čas, prebehnutú vzdialenosť, počet spálených kalórii a pri chôdzi aj počet prejdených krokov, pričom nechýba možnosť nahrávania vašich výsledkov do siete Nike+. Nové iPody Nano si budete môcť zakúpiť v siedmych farbách za ceny od 129 USD (94,80 €) za 8 GB model a 149 USD (109,50 €) za 16 GB model.

Apple iPod Nano

Inovovaný iPod Touch bude okrem čiernej farby dostupný aj v bielom prevedení a rovnako ako iPhone 4S bude vybavený najnovším operačným systémom Apple iOS 5, ktorý prináša viac ako 200 vylepšení oproti predchádzajúcej verzii. Užiť si tak budete môcť aj nové komunikačné rozhranie medzi iOS zariadeniami iMessage, ktoré však v prípade iPodu Touch samozrejme vyžaduje pripojenie k Wi-Fi sieti nakoľko iPod Touch na rozdiel od iPhonu nedisponuje GSM modulom. Majitelia nových iPodov Touch budú môcť tiež využívať všetky bezplatné výhody, ktoré poskytuje služba iCloud dostupná rovnako ako nové iPody oddnes. Ceny za nové modely iPod Touch sa pohybujú od 199 USD (146,25 €) za 8 GB model, 299 USD (219,74 €) za 32 GB model až po 399 USD (293,23 €) za model so 64 GB integrovanej pamäte.

Apple iPod Touch

Poznámka: Uvedené ceny sa vzťahujú pre americký trh. Ceny na slovenskom trhu sa môžu od uvedených mierne líšiť.

Foto: Apple

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.