Reklama

Nové iOS doky od Sony majú okrem Bluetooth aj šachtu na CD

Marek Šimunek

Ak ste ešte nenašli ten svoj vysnívaný dok pre Apple iPhone, možno bude práve novinka od Sony tým pravým, čo hľadáte. Chváliť sa totižto budú budičmi typu Magnetic Fluid, ktoré by vraj mali zabezpečovať širokopásmový zvuk v maximálnej miere verný zdrojovému signálu., ale aj možnosťou prehrávania CD, alebo integráciou Bluetooth pre pripojenie iných zariadení.

Sony CMT-V75BTiP

Novinky z dieľne japonskej spoločnosti Sony sú rovno dve. Za pomerne zložitými názvami Sony CMT-V75BTiP a CMT-V50iP sa skrýva dvojica elegantných dokov určených nielen pre majiteľov iPhonov, iPodov ale aj veľkých iPadov. Vybavenejší model CMT-V75BiTP okrem toho, že poskytuje dok pre všetky tri spomenuté Apple zariadenia dokáže vďaka integrácii technológie Bluetooth bez problémov komunikovať aj s inými smartfónmi a bezdrôtovo z nich prehrávať hudobný obsah. Konečne výrobca, ktorý vie, že nemá každý užívateľ len iOS zariadenia. Ak vám však nebude stačiť ani táto kombinácia a radi si vypočujete napríklad aj hovorené slovo, nový dok od Sony vás poteší aj integrovaným digitálnym rádiom.

Sony CMT-V50iP

Druhým z novej dvojice je model Sony CMT-V50iP, ktorý bohužiaľ neobsahuje Bluetooth, zato si však vďaka USB vstupu poradí s prehrávaním hudby aj z vašeho USB kľúča. Výrobca sľubuje čistý zvuk bez skreslení a to najmä v stredných a vysokých tónoch. Svoje vyjadrenia pritom Sony opiera o vlastnú technológiu využívajúcu moderné reproduktory s budičmi typu Magnetic Fluid a chýbajúcimi tlmičmi na reproduktoroch. Či sú tieto tvrdenia pravdivé však ukážu až reálne testy. To však nie je všetko. Sony sa dokonca podarilo do oboch nových dokov vtesnať aj CD prehrávač, ktorý sa elegantne schoval na zadnej stene doku. Okrem doku tak získate v jednom zariadení aj elegantnú malú domácu Hi-Fi sústavu. Bohužiaľ informácie o odporúčanej cene novej dvojice sú zatiaľ neznámou, v predaji by sa však mali objaviť v priebehu júla tohto roku.

Sony CMT-V50iP

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.