Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové HTC One M8s vyzerá rovnako, ale má lepšie srdce a oči

Nové HTC One M8s vyzerá rovnako, ale má lepšie srdce a oči
Marek Šimunek
Nové HTC One M8s vyzerá rovnako, ale má lepšie srdce a oči

Spoločnosť HTC dnes úplne potichu a prekvapivo predstavila nový model. Teda nový, ako nový. HTC One M8s totiž vyzerá presne tak isto, ako minuloročná vlajková loď HTC One M8. Dizajn má novinka teda už rok starý, ale aj napriek tomu prináša niečo nové.

POZRITE SI: Prvú videorecenziu HTC One M9 na Slovensku vám prinášame my

Prvou zmenou je nový 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 615 s ôsmymi jadrami. Ten bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte a spoločne budú poháňať nový operačný systém Android 5.0 Lollipop.

HTC One M8s

Prekvapením je však, že HTC nepoužilo nové Sense 7.0, ktoré nájdete v novinke One M9, ale siahlo po staršej verzii Sense 6.0. Integrovaná pamäť novinky bude mať kapacitu 16 GB a bude ju možné rozšíriť pomocou microSD kariet o ďalších 128 GB. Batéria s kapacitou 2 840 mAh je prísľubom slušnej výdrže.

POZRITE SI: RECENZIA HTC Desire Eye | Oko vložené do plastového tela

Ďalšou zmenou je fotoaparát. Kým One M8 disponoval duálnym fotoaparátom v kombinácii UltraPixel snímača s rozlíšením 4 Mpx a druhého snímača s rozlíšením 2 Mpx, One M8s bude vybavený 13 Mpx snímačom, ktorý bude doplnený o 2 Mpx duálny snímač.

HTC One M8

HTC One M8

POZRITE SI: VIDEORECENZIA nového HTC One (M8)!

HTC nezabudlo ani v tomto prípade na legendárne reproduktory BoomSound, aj keď zatiaľ nie je známe, či budú disponovať technológiou Dolby Audio, podobne ako v prípade One M9. Novinka by sa mala do predaja dostať v priebehu druhého štvrťroka, pričom cena HTC One M8s by sa mala pohybovať na úrovni 520 €.

Foto: Phonearena, TECHBOX