Reklama

Nové Clio poteší nízkou cenou, ale i spotrebou

Zdroj | Renault
Richard Pliešovský
Zdroj | Renault
Zdroj | Renault

Tento rok sme sa dočkali novej generácie obľúbeného Ranaultu Clio. Clio je vo svojom segmente najpredávanejším vozidlom vo Francúzsku. Aj vďaka pravidelným inováciám sa ho spolu predalo 16 miliónov.

Nová generácia prichádza v troch stupňoch výbav – Evolution, Techno a Esprit Alpine, ktoré poskytnú motoristom konfiguráciu aká im najviac vyhovuje.

Zdroj | Renault
Obsah pokračuje pod reklamou

Na výber je hybridný pohon, pohon na dve palivá (benzín a LPG) a benzín. Nové Clio ponúka plne hybridné pohonné ústrojenstvo E-Tech s výkonom 145 koní, ponúka ekologickú a úspornú jazdu so dostatkom výkonu, priemerná spotreba je 4,2 l/100 km a 95 g CO2 (WLTP).

Výrobca prepracoval prednú masku, takže Clio získalo dynamickejší charakter so športovejším vzhľadom. Modernizáciou prešli technológie v interiéri. Všetky verzie sú teraz vybavené združeným digitálnym prístrojom.

Evolution začína na cene 14 800 €. V základe máte 7″ multimediálny systém Easy Link bez navigácie, 7″ digitálny panel s rádiom R&GO či bezdrôtové zrkadlenie smartfónu. Nechýba asistent udržiavania v jazdnom pruhu, zadný parkovací asistent, tempomat a varovanie pred vybočením z jazdného pruhu

Cena verzie Techno začína na 16 950 €. Táto výbava sa dodáva so 16″ čiernymi hliníkovými diskami s diamantovým výbrusom. Čaká na vás multimediálny systém, hands-free karta, Multi-Sense, bezdrôtová nabíjačka či automatická klimatizícia. Poteší elektronická brzda, zadný parkovací asistent a zadná kamera.

Pozrite si

Ikonický Renault Espace prichádza opäť na Slovensko. Klobúk dole, nezaspal dobu

Cena za najvyššiu výbavu, Esprit Alpine, začína na 19 250 €. Aerodynamická čepeľ a základňa zadného nárazníka sú v Matte Shale Grey farbe. O bezpečnú jazdu a zábavu sa stará 9,3″ multimediálny systém Easy Link s navigáciou, 10″ digitálny prístrojový panel a množstvo bezpečnostných a asistenčných systémov vrátane upozornenia na mŕtvy uhol, predný a zadný parkovací asistent so zadnou kamerou. V modeloch ICE získate adaptívny tempomat.

Zdroj | Renault

Vidíme, že Nové Clio ostalo príťažlivé, so sviežim dizajnom a modernými technológiami. Už teraz si ho môžete nakonfigurovať a objednať v slovenských autosalónoch.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.