Nové čipy Qualcomm pre strednú triedu potešia hráčov

ZDROJ | Qualcomm

Okrem procesorov pre vlajkové lode sa Qualcomm zameriava aj na strednú triedu. Snapdragon 630 a 660 prinášajú znova vylepšenia v niekoľkých ohľadoch.

https://youtu.be/kmWZvymyDyE

Oba čipy vychádzajú zo svojich predchodcov. Snapdragon 630 je vylepšená 625-ka, zatiaľ čo výkonnejší Snapdragon 660 vychádza zo 653-ky.

Medzi novinky, ktoré procesory ponúknu patrí samozrejme vyšší výkon, ostrejšie fotografie, ale aj vyššie rýchlosti Wi-Fi a 4G LTE. Marketingové oddelenie ako i my používatelia ale uznávame hlavne percentný nárast oproti predchodcovi. Čo teda hovoria čísla?

Pozrite siQualcomm sa pochválil novými procesormi Snapdragon

Slabšie vybavená verzia je oproti minulej generácii o 10% výkonnejšia. Pri grafickej stránke nastali väčšie zmeny, Snapdragon 630 je rýchlejší o 30% vďaka Adreno 508. Smartfón bude poháňať 8x ARM Cortex-A53 s taktom na 2,2 GHz.

ZDROJ | Qualcomm

Snapdragon 660 má oproti predchodcovi taktiež navrch v oboch oblastiach. Po stránke všeobecnej výpočtovej sily je lepší o 20%, s graficky náročnými operáciami by si mal poradiť o 30% ľahšie Adreno 512. Tu sa bude o výkon starať 8 Kryo jadier s totožným taktom 2,2 GHz.

Oba procesory od Qualcomm sú vybavené možnosťou sledovania i nahrávania 4K Ultra HD obsahu. Postavené sú na 14nm architektúre. Podpora Spectra 160 ISP znamená kvalitu podobnú smartfónom, ktoré v sebe majú Snapdragon 820, vlajkovú loď čipov minulého roka.

ZDROJ | Qualcomm

Spomínané vylepšenie v oblasti 4G LTE znamená rýchlosti až do 75 MB/s. Snapdragon 660 dostal do vienka aj 2×2 MU-MIMO 802.11ac Wi-Fi. Podľa spoločnosti tieto vylepšenia prinesú kvalitnejší prenos cez murované či betónové steny.

Qualcomm nezabudol ani na podporu najnovšieho Bluetooth vo verzii 5.0, ktorý má už aj testovaná novinka Galaxy S8. Okrem toho tu nájdeme aj podporu Quick Charge 4, ktorý sľubuje 50% dobitie batérie za 15 minút.

Oba novinky budú výrobcovia postupne implementovať do zariadení a prvé takéto smartfóny môžeme očakávať v ďalšom kvartáli.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku