Reklama

Nové BMW X3, tretia generácia prémiového športovo-aktívneho SAV

Zdroj | BMW
Imrich Maťo
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

BMW predstavilo nové BMW X3, vyzdvihujúce výrazný dynamický dizajnový jazyk predchodcu na novú, príťažlivejšiu úroveň. Privítajme tretiu generáciu priekopníckeho prémiového športovo-aktívneho SAV – Sport Activity Vehicle. Toto je niečo pre „labužníkov“.

https://www.youtube.com/watch?v=PoDDeId9i1k

Celkové rozmery nového modelu X3 sa výraznejšie nezmenili. Rázvor sa však predĺžil o päť centimetrov. Prednej časti dominuje väčšia priestorovo tvarovaná maska chladiča s typickým vzhľadom obličiek a hmlovky, ktoré po prvý raz v histórii modelov BMW X dostali šesťuholníkový dizajn.

Zdroj | BMW

Združené svetlomety zadnej časti (vizuálnu príťažlivosť zvyšujú ich priestorový vzhľad a na želanie dodávaná plná LED výbava) zreteľne zvýrazňujú sklonený strešný spojler a dvojité koncovky výfukového potrubia priťahujú pohľady na vhodne svalnaté proporcie.

https://www.youtube.com/watch?v=2_rDqzjaPY0

Nové BMW X3 prichádza v troch líniách výbavy. Interiér sa prezentuje špičkovou kvalitou materiálov, spracovaním a doplnkami a zároveň aj funkčným zameraním. Jedným z príkladov je detailne premyslený koncept odkladacích priestorov, ktorý ponúka viac a lepšie dostupných schránok a priečinkov.

Nové BMW X3 sa na požiadanie môže odomykať a zamykať pomocou kľúča BMW Display Key známeho z modelov BMW radu 7 a 5. Kľúč ponúka viacero doplnkových funkcií. Napríklad informuje o množstve paliva či o nevyhnutnosti servisnej prehliadky a zároveň dodáva informácie o tom, či sú bočné a strešné okná zatvorené. Okrem toho sa dá používať na ovládanie nezávislého kúrenia.

NOvinka môže byť vybavená 3-zónovou automatickou klimatizáciou, perforovanou kožou potiahnuté sedadlá s odvetrávaním či vyhrievaním s aktívnou ventiláciou. Batožinový priestor má objem od 550 l až do 1 600 l.

Zdroj | BMW

Nové BMW X3 dostane v základnej výbave 18-palcové disky, pričom v závislosti od motora a výbavy môže priemer na želanie narásť až na 21 palcov.

K zvýšeniu bezpečnosti prispievajú aj Dynamická kontrola stability vrátane ABS, Dynamická kontrola trakcie, Automatické pribrzďovanie diferenciálu, Ovládanie brzdenia v zákrutách či automatická funkcia pridržania pri rozjazde a Automatická regulácia jazdy zo svahu.

Pohonnými jednotkami budú štvor a šesť valcové naftové a benzínové motory aj vo verziách xDrive. Absolútnou novinkou je BMW X3 M40i, ktoré je prvým modelom M Performance v rade X3. Poháňa ho benzínový radový 6-valcový motor M Performance s objemom 3 litre a výkonom 265 kW (360 k).

Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Novému BMW X3 nebude chýbať ani bohatá nádielka asistenčných či iných systémov, charakteristických pre značku. Spomeňme aspoň ConnectedDrive, Personal CoPilot, Intelligent Emergency Call či ParkNow a On-Street Parking Information.

Predaj nového BMW X3 začne na jeseň 2017.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.