Reklama

Nové Blu-ray prehrávače Samsung sú ešte tenšie a vybavenejšie

Dominik Fúsek

Kórejská spoločnosť Samsung predstavila na výstave v Maďarsku až sedem nových Blu-ray prehrávačov. Hoci sa výrobca zameral každým modelom na inú vlastnosť, niektoré črty si zachovali všetky novinky. Spoločnou charakteristikou je pokračujúci trend znižovania hrúbky, prehliadania webu a aplikácií na televízoroch či rozmach 3D technológií. Pomerne zaujímavou novinkou je však použitie štrbiny namiesto výsuvnej optickej mechaniky.

Samsung BD-D7500

Samsung BD-D7500

„Sedem statočných“ sa riadi heslom 3S – symmetric, slim a slot-in. V preklade to znamená symetrický dizajn, tenké telo a vkladanie Blu-ray diskov do štrbiny, namiesto o niečo hlučnejšieho vysúvania mechaniky. Spoločným znakom je aj balík funkcií Smart Blu-ray, ktorý prinesie aplikácie a bohatý internetový obsah do každého televízora. Poďme sa ale na novinky pozrieť jednotlivo.

Samsung BD-D7000

Samsung BD-D7000

Vrcholovým modelom je Samsung BD-D7500. Hrúbka, resp. výška len 2,3 cm mu zabezpečila titul najtenší Blu-ray prehrávač na svete. Výborne je na tom aj z hľadiska výbavy. Podpora 3D sa opiera najmä o 2D-3D konverziu, ktorú zabezpečuje výkonnejší procesor typu SoC (System on a Chip). Samozrejme nechýba integrované Wi-Fi a prístup na Smart Blu-ray služby. DLNA je rozšírené o novú funkciu One Foot Connection, ktorá umožňuje spárovať s prehrávačom množstvo kompatibilných zariadení súčasne. Čerešničkou na torte je štartovací čas len 3 sekundy, čo je 80 % úspora oproti predchodcom. Veľmi podobnú výbavu má aj modelBD-D7000, nemôže sa však pochváliť rovnako nízkou hrúbkou.

Samsung BD-D6500

Samsung BD-D6500

Zo spomínanej dvojice vychádza aj tretí 3D model, označený ako BD-D6700. Oproti predchádzajúcim však pridáva možnosť ovládania prostredníctvom iOS či Android zariadenia. Potrebná aplikácia je samozrejme bezplatná. Poslednou 3D novinkou je model BD-D6500, ktorý oproti bežným prehrávačom navyše ponúka možnosť zaspievať si duet vďaka karaoke audio módu a dvojici mikrofónov priamo v balení. Okrem týchto modelov predstavil Samsung aj trio 2D prehrávačov. Ceny noviniek ani ich dostupnosti na slovenskom trhu však výrobca neoznámil.

Samsung BD-D6500

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.