Reklama

Nové autorádia Sony s integrovanou navigáciou TomTom

Marek Šimunek

Sony sa okrem množstva iných oblastí zaoberá aj vývojom multimediálnych zariadení pre automobily. Počas výstavy IFA 2010 v Berlíne predstavila táto spoločnosť nový rad autorádií s veľkou dotykovou obrazovkou a zabudovanou navigáciou TomTom.

Sony XNV-L77BT

Kombináciou spoločnosti zaoberajúcou sa vývojom audio-video zariadení a známym producentom navigačných riešení TomTom vznikli dve nové zariadenia Sony XNV-L77BT/770BT a XNV-L66BT/660BT, ktoré v sebe spájajú vynikajúce autorádio Sony s navigáciou TomTom ovládanou pomocou dotykovej obrazovky. Ak sa na tieto dva modely budeme pozerať ako na navigáciu tak nám ponúknu 7” dotykovú obrazovku v prípade modelu XNV-L77BT a 6,1” dotykovú obrazovku v prípade modelu XNV-L66BT. Navigačným softvérom je v oboch prípadoch už spomínaný TomTom, ktorý okrem mapových podkladov pre 45 krajín Európy prináša všetky svoje nové Live funkcie ako HD Traffic, lokálne vyhľadávanie pomocou Google či radary. HD Traffic ponúkne vodičovi čo najpresnejšie a stále aktuálne dopravné informácie, ktoré sa aktualizujú každé tri minúty. Obsahujú informácie o nehodách, aktuálnych obchádzkach alebo dopravných obmedzeniach spolu s automaticky vypočítanými alternatívnymi trasami. Pre čo najjednoduchšie nájdenie cieľa je použité lokálne vyhľadávanie pomocou Google, ktoré pomocou dotykovej obrazovky umožňuje vyhľadať v cieľovej lokalite body záujmu ako napríklad reštaurácie aj s podrobnými informáciami. Pre čo najpresnejšie vypočítanie cesty podľa vašich požiadaviek používa navigácia TomTom technológiu IQ Routes, ktorá berie do úvahy nielen predchádzajúce trasy, ale aj databázu reálnych časov pre určité trasy a dokonca čas a deň, v ktorý cestujete. Na základe týchto informácií je schopná vypočítať tú najefektívnejšiu a najrýchlejšiu trasu.

Sony XNV-L66BT

Nové multimediálne 2-DIN zariadenia Sony nesklamú však ani ako autorádia. Spoločnosť Sony si dala záležať aj na audio kvalitách modelov XNV-L66BT/660BT a XNV-L77BT/770BT. Audio a video signál sú úplne oddelené aby nemohlo dôjsť ani k náhodnému rušeniu. Obe rádia obsahujú funkciu inteligentného nastavenia zvuku vzhľadom na polohu vodiča v automobile. Ovládanie funkcií autorádia je rovnako ako v prípade navigácie vykonávané na dotykovej obrazovke s rozlíšením 800 x 480 bodov, pomocou patentovaného rozhrania ZAPPIN a SensMe, ktoré ho značne uľahčia. Sony nezabudlo ani na dostatočnú konektivitu a tak sa môžeme tešiť na podporu Sony WALKMAN, iPod, iPhone a tiež USB Flash diskov. Podpora DivX a MPEG4 vám umožní užiť si v aute aj filmy a pokutám sa vyhnete vďaka integrácii technológie Bluetooth pre bezdrôtové telefonovanie alebo streamované prehrávanie hudobného obsahu z vášho telefónu. Nové autorádia radu Sony Xplod in-car AV centre si budete môcť zakúpiť v priebehu novembera za zatiaľ nestanovenú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.