Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové ASUS ZenBook sú vďaka tenkými rámikom najmenšie vo svojej triede

Nové ASUS ZenBook sú vďaka tenkými rámikom najmenšie vo svojej triede
Zdroj | Engadget
Viktor Šmidák
Nové ASUS ZenBook sú vďaka tenkými rámikom najmenšie vo svojej triede
Zdroj | Engadget
Zdroj | Engadget

ASUS sa na konferencii IFA 2018 nešetrí a už na začiatku ukázal niekoľko notebookov radu ZenBook, ktoré majú byť najmenšie vo svojej triede. Dosiahnuť to chcú hlavne extrémne tenkými rámikmi.

Najviac pozornosti si zaslúžili modely ZenBook 13 (UX333), ZenBook 14 (UX433) a ZenBook 15 (UX533). Práve tu totiž taiwanský výrobca tvrdí, že ide o najmenšie laptopy v 13, 14 a 15 palcovej kategórii. Spoločnosť prístup ku tenkým rámikom nazvala NanoEdge.

13,3-palcový model tak má byť menší, ako doterajšia jednotka v tejto kategórii, Dell XPS 13. Zatiaľ čo na bočných stranách má displej len 2,8-milimetrové rámiky, dole je to 3,3 milimetra a hore 5,9 milimetra. Výrobcovi sa ale podarilo na hornú stranu vtesnať aj webkameru. Tieto parametre poskytujú pomer Full HD displeja ku telu 95 %. Celé zariadenie potom váži len 1,18 kilogramov.

 

 

Vnútorná výbava zahŕňa Intel Core i7-8565U alebo i5-8265U spolu s 8 alebo 16 GB RAM. Grafickou kartou je v tomto prípade NVIDIA GeForce MX150 s 2 GB pamäte. Vnútorné úložisko môže mať 1TB, 512GB alebo 256GB PCIe SSD. Batéria má kapacitu 50 Wh a vydržať by mala 14 hodín prevádzky. Tieto parametre budú 13,3 a 14-palcový modely zdieľať, iná by mohla byť len kapacita batérie.

Jednou z vychytávok, ktoré v nových ASUS ZenBook 13 a 14 nájdeme je takzvaný NumberPad, ktorý vytvorí z trackpadu číselný rád. Jedná sa o dotykové riešenie. Po stránke portov ponúknu laptopy USB-C 3.1, dva USB-A, 3,5 mm jack, HDMI aj MicroSD konektor.

ASUS ZenBook 15 sa potom výbavou líši len v niekoľkých smeroch. 15-palcový displej môže mať aj 4K Ultra HD rozlíšenie, no ponuka procesorov podľa všetkého zostáva rovnaká. Na výber ale bude výkonnejšia NVIDIA GTX 1050 Max-Q. V prípade portov zostáva všetko zachované, pribudne podpora pre DisplayPort a plnohodnotná čítačka SD kariet. Batéria má 73 Wh.

Tu ale ASUS nekončí. Ak ste už v júni rozmýšľali nad ZenBook Pro 15, ktorý má v trackpade displej, možno vás ešte viac zaujme 14-palcová verzia. Tú predstavila spoločnosť teraz. V najvyššej výbave má procesor Intel Core i7-8565U a grafickú kartu NVIDIA GTX 1050 Max-Q. 14-palcový displej ponúkne Full HD rozlíšenie.

Ďalšími novinkami sú dva konvertibilné laptopy ZenBook Flip 13 a 15. Tie majú pomer displeja ku telu 90 % a procesory Intel Core i5 alebo i7 ôsmej generácie. 15-palcový variant môže mať grafickú kartu NVIDIA GTX 1050 Max-Q.

Zdroj | ASUS

ASUS ZenBook S (UX391FA) má byť potom skôr dostupným zariadením. Tých pár detailov, ktoré sme sa dozvedeli zahŕňajú Full HD displej, ôsmu generáciu Intel Core procesorov a výdrž, ktorá má dosahovať 20 hodín. Tá však bola nameraná pri minimálnom jase a vypnutej Wi-Fi.

Zdroj | ASUS

Posledným prírastkom do rodiny je AiO počítač ASUS Zen AiO 27. Monitor môže mať rozlíšenie 4K Ultra HD, technológiu NanoEdge a zaujať chce 100-percentným pokrytím sRGB farebného spektra. Na výber bude z procesorov Intel Core i ôsmej generácie, v najvyššej výbave sa bude jednať aj o grafickú kartu NVIDIA GTX 1050.

Zdroj | ASUS

Viac detailov ASUS neprezradil. Zatiaľ preto nevieme ani dostupnosť či ceny spomínaných produktov.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj