Reklama

Nová webkamera Insta360 Link bude sledovať každý váš krok

Zdroj | Insta360
Stanislav Vinc
Zdroj | Insta360
Zdroj | Insta360

Podobne ako to spieva The Police, aj nová webkamera od spoločnosti Insta360 bude sledovať každý váš krok, resp. pohyb v rámci miestnosti. Pripravená však je aj na snímanie vášho pracovného stola či ovládanie pomocou gest.

Spoločnosť Insta360 sa doteraz sústredila najmä na (nečakane) 360° kamery, no záber si tentokrát dokáže rozšíriť aj bez pomoci špeciálnych šošoviek. Tie totiž vymieňa za pohyblivé rameno, ktoré sa postará o to, aby vás webkamera dokázala sledovať aj v prípade, že sa počas videohovoru, streamovania či nahrávania lekcie pohybujete po miestnosti.

Zdroj | Insta360
Obsah pokračuje pod reklamou

Kamera Insta360 Link využíva umelú inteligenciu na to, aby dokázala zamerať vašu tvár a sledovať vás v priestore. Rozumieť však dokáže aj gestám, vďaka čomu pre priblíženie stačí kamere ukázať gesto v tvare písmena „L“, prípadne gestom v tvare písmena „V“ prepnúť kameru do režimu snímania tabule. To sa bude učiteľom pri vzdialenom štúdiu rozhodne hodiť.

Pre tých, ktorí chcú skôr ako seba zaberať skôr to, čo majú na stole, stačí kameru prepnúť do režimu „Top-down“, kedy si kamera okrem náklonu prispôsobí aj zakrivenie obrazu. Výsledný obraz, ktorý vidí druhá strana, je tak dokonale rovný aj napriek tomu, že kamera učebnicu, papier či maľbu sníma z uhla.

Kamera je pripravená aj na živé vysielania na sociálne siete, na ktoré dokáže obraz odosielať v (pre smartfóny) natívnom pomere strán 9:16. Streameri určite ocenia pokročilé nastavenia obrazu, ale aj duálnu zostavu mikrofónom s aktívnym potláčaním okolitého uhluku. Insta360 Link si podľa propagačného videa trúfa aj na potlačenie hluku z robotického vysávača.

Po hardvérovej stránke sa o obraz postará 1/2“ senzor schopný snímať 4K UHD video s HDR aj s reálnym zaostrovaním. Oceniť tiež treba režim súkromia, ktorý po 10 sekundách neaktivity kameru automaticky sklopí smerom nadol.

Ak si už na webkameru Insta360 Link brúsite zuby, pripravte si na webkameru pomerne slušný balík peňazí. Na trh totiž mieri s cenovkou 300 dolárov, za čo okrem samotnej webkamery v balení dostanete 4 značky pre rozpoznávanie priestoru, USB-C kábel a USB-C/USB-A adaptér. Za príplatok takmer 30 dolárov si ku kamere môžete priobjednať aj trojnožku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.