Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová vlajková loď Xiaomi Mi 4c útočí cenou

Nová vlajková loď Xiaomi Mi 4c útočí cenou
Zdroj | Xiaomi
PR článok
Nová vlajková loď Xiaomi Mi 4c útočí cenou
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Nový Xiaomi Mi 4c nie je len tak hocijakým smartfónom. Smelo sa radí medzi high-end zariadenia svetových výrobcov. 5-palcový IPS displej s Full HD rozlíšením sa okrem výbornej čitateľnosti pýši režimami Sunlight a Night reading. Plastové telo v pestrých farbách, napríklad pastelovej modrej, ružovej či žltej, má primerané rozmery 138,1 x 69,6 x 7,8 mm. Dostatok výkonu smartfónu dodáva 6-jadrový (4+2) 64-bitový procesor Snapdragon 808 taktovaný na 1,44 GHz s grafikou Adreno 418 a 3 GB pamäťou RAM. S 32 GB pamäte vnútorného priestoru budete mať dosť miesta pre vaše multimédiá.

Zdroj | Xiaomi

So Xiaomi Mi 4c a jeho podpore Dual SIM režimu pri dvojici Micro SIM kariet budete na dosah bez nutnosti nosenia dvoch mobilných telefónov. Využijete pri tom aj rýchle dáta v sieti LTE. Samozrejmosťou je aj Wi-Fi a Bluetooth. Poteší tiež prítomnosť infra portu, umožňujúceho ovládanie domácej elektroniky ako televízor, DVD prehrávač a iné. Operačným systémom je Android vo verzii 5.1 s nadstavbou MIUI 7. Zásadným bonusom oproti konkurencii je implementácia USB Type-C konektora pre prenos dát i nabíjanie cez QuickCharge 2.0.

Špičkový fotoaparát od Sony má rozlíšenie 13 Mpx a využíva fázovú detekciu pre autofókus. Päťprvková optika má svetelnosť f/2.0. Fotoaparát zvládne aj záznam Full HD videa. Predná web kamera má 5 Mpx snímač, 85-stupňový širokouhlý objektív a optiku so svetelnosťou f/2.0. Zaujímavoťou je funkcia Edge Tap, pomocou ktorej ovládate napríklad webkameru pri vytváraní selfie (jedným poklepaním po okraji telefónu) alebo funkciu na krok späť pri prehliadaní webu (dvomi poklepaniami). Energetickú stránku smartfónu zabezpečuje 3 080 mAh batéria.

Zdroj | Xiaomi

Technické parametre sú len jedna strana mince, druhou je cena smartfónu, ktorá je ozaj lákavá. Xiaomi Mi 4c si môžete kúpiť v internetovom obchode GearBest.com, pričom vás aj s doručením na Slovensko vyjde na 226,20 €.

 

Zdroj