Nová vlajková loď medzi CSC Fujifilm X-T2 je tu

ZDROJ | Fujifilm

Fujifilm predstavil svoj najnovší model medzi CSC, ktorý zaujme hneď niekoľkými parametrami. Ak sa vám zapáči, budete si musieť na neho počkať, keďže novinka sa do predaja dostane až 8. septembra.

https://youtu.be/8SVs2tkAo88

Nový Fujifilm X-T2 ponúkne 24,3 Mpx APS-C X-Trans CMOS snímač, ktorý je spojený s procesorom vlastnej produkcie X-Procesor Pro. Vďaka tejto kombinácii sa nový CSC môže pochváliť hodnotami ISO na úrovni od ISO 100 až po ISO 6400.

Fujifilm X_T2 01
ZDROJ | Fujifilm

Novinka ako prvá medzi fotoaparátmi série X ponúkne možnosť nahrávania UHD videa pri 30 fps. Aj pri natáčaní videa sa môže hodiť nový systém zaostrovania, ktorý Fujifilm X-T2 ponúkne. Ten ponúkne 91 zaostrovacích bodov, pričom 40 % plochy je pokrytých bodmi s fázovou detekciou.

Tieto vylepšenia prinášajú nielen rýchlejšie zaostrovanie, ktoré výrobca udáva na hranici 0,06 sekúnd ale aj prepracované zaostrovanie v slabších svetelných podmienkach.

Fujifilm X_T2 04
ZDROJ | Fujifilm

Pri používaní sa určite hodí aj telo odolné voči prachu a pošpliechaniu a v kompozícii záberu pomôže výklopný displej. Ten používa technológiu OLED a má v prípade Fujifilm X-T2 uhlopriečku 3″ s rozlíšením 1,040 tisíc bodov.

Okrem neho však môžete použiť aj elektronický hľadáčik, ktorý má uhlopriečku 0,46″ a rozlíšenie 2,36 miliónov bodov.

Fujifilm X_T2 03
ZDROJ | Fujifilm

Nový CSC Fujifilm X-T2 bude sa bude predávať za 1 699 € za telo a 1 999 € v prípade kombinácie s objektívom Fujinon XF 18-55 mm).

ZdrojFujifilm

Komentáre k článku