Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 30.12.2010

Nová verzia Skype s videotelefonovaním pre iOS je tu!

Marek Šimunek

Iba pred štyrmi dňami sme vás informovali o uniknutých dokumentoch, ktoré zobrazovali možnosť videotelefonovania pomocou aplikácie Skype a včera sa naše predpoklady naplnili. V App Store sa totižto objavila aktualizovaná verzia Skype pre iOS, ktorá okrem iného umožní vašich priateľov nielen počuť ale aj vidieť.

Skype 3.0 pre iPhone s videotelefonovaním

Je takmer isté, že Skype je veľmi obľúbenou aplikáciou pre komunikáciu s priateľmi cez internet. A určite mi dáte za pravdu, že nie vždy sa vám chce držať na kolenách notebook alebo sedieť pred počítačom v pracovni. Práve k tomuto účelu je určená aplikácia pre smartfóny, ktorá umožňuje komunikovať aj z malého telefónu, prípadne uskutočniť hovor ako na bežnom telefóne aj keď sa druhá strana nachádza trebárs na druhom konci zemegule. Toto všetko umožnilo mobilnej aplikácii Skype aby sa dlho držala na popredných priečkach sťahovaných aplikácií v jednotlivých obchodoch s aplikáciami. Pre stále obľúbenejší operačný systém Apple iOS, prichádza však tentokrát Skype s dôležitou aktualizáciou, ktorá poprvýkrát prináša podporu videotelefonovania.

Skype 3.0 pre iPhone s videotelefonovaním

Aktualizácia je samozrejme dostupná zdarma v App Store a jej výhody si budú môcť užívať všetci majitelia iOS zariadení. Aj napriek tomu, že najnovší iPhone 4 a posledná generácia iPodu Touch sú jedinými zariadeniami, ktoré budú môcť videohovor iniciovať, ostatné iOS zariadenia, ako napríklad iPad alebo staršie verzie hudobného prehrávača iPod Touch budú môcť videohovor aspoň prijať. Zaujímavosťou je však možnosť videotelefonovania aj pomocou iPhonu 3GS, ktorý pri videohovore využije fotoaparát na zadnej strane. Videohovory pritom bude možné uskutočňovať pri pripojení cez Wi-Fi sieť alebo 3G sieť, pričom samozrejme kvalita hovoru bude závislá od rýchlosti pripojenia. Ak je niekto z vašich kontaktov schopný prijať videohovor od vás, zobrazí sa vedľa jeho mena malá ikonka kamery. Potom je uskutočnenie videohovoru už len otázkou niekoľkých klikov. Všeobecne je kvalita najmä počas pripojenia cez Wi-Fi vynikajúca, avšak videotelefonovanie pomocou 3G je skôr určené ako núdzové riešenie. Uvidíme ako sa bude vyvíjať dostupnosť tejto aplikácie na ostatných platformách, nakoľko už sa istotne ani majitelia smartfónov s konkurenčnými operačnými systémami nevedie dočkať možnosti videotelefonovania cez Skype na svojich mobilných miláčikoch.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.