Reklama

Nová mobilná verzia Youtube zahanbí väčšinu aplikácii Youtube v telefónoch!

Marek Šimunek

Internetovú stránku pre zdieľanie videí www.youtube.com asi netreba nikomu predstavovať. Spoločnosť Google však zmenila jej mobilnú verziu, ktorá je rýchlejšia, pohodlnejšia a dostupná takmer na každom telefóne s internetovým prehliadačom.

m.youtube.com

Aj napriek tomu, že väčšina operačných systémov má už vlastnú aplikáciu pre Youtube sa spoločnosť Google rozhodla aktualizovať svoju mobilnú stránku m.youtube.com a jej výsledná podoba zahanbí niektoré z natívnych aplikácií pre prezeranie Youtube videí na cestách. Po otvorení stánky budete najmä prekvapený jej rýchlosťou a prehľadným zobrazením. Jednotlivé prvky sú väčšie a umožňujú tak jednoduchšie ovládanie najmä na dotykových mobilných telefónoch. Pribudli funkcie pre hodnotenie daného videa, jeho zdieľanie pomocou emailu alebo možnosť vytvárania playlistov, či spravovania obľúbených videí priamo na internetovej stránke, tak ako to poznáme z počítačovej verzie. Bohužiaľ zdieľanie v sociálnych sieťach chýba.

m.youtube.com

Každého užívateľa určite poteší aj možnosť zapnutia vysokej kvality videa „HQ“, ktorá vám umožní sledovanie videa vo vyššej kvalite aj pri pomalšom pripojení ako EDGE alebo 3G. Vyššia kvalita videa však ide ruka v ruke aj s vyššou spotrebou dát a tak ju je možné odporúčať len ak máte dostatočne veľký dátový program alebo ste pripojený pomocou Wi-Fi siete. Podľa vyjadrení spoločnosti Google môže byť internetová verzia Youtube aktualizovaná častejšie ako natívne aplikácie, čo znamená že užívatelia mobilnej stránky budú mať vždy prístup k tomu najlepšiemu a najaktuálnejšiemu čo táto stránka poskytuje.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.