Nová Kia Sportage bude pre Európanov jedinečná

ZDROJ | Kia

Kia Sportage je obľúbené SUV-čko aj na Slovensku. Novú generáciu koncern navrhol tak, aby sa z neho stalo ideálne mestské SUV.

Piata generácia potvrdzuje, že ide naozaj o úspešný model. Kia pri tejto príležitosti prináša nové logo, ktoré naznačuje, že novinka dostala slušnú dávku inovácií.

ZDROJ | Kia

Zvonku je vidieť modernú architektúru s luxusným nádychom a čistými dizajnovými líniami. V interiéri zaujme obrovský zaoblený displej, ktorý sprostredkováva prístup k potrebným informáciám, nastaveniam, navigácii, ale i k zábave.

ZDROJ | Kia

Interiér má priniesť dostatok pohodlia pre všetkých členov posádky, teda nielen pasažierom sediacim vpredu. Automobilka tvrdí, že nový Sportage má v tejto triede najväčší priestor nad hlavou ako i v oblasti nôh. Veľkorysý je tiež objem batožinového priestoru. To sú ideálne parametre praktického rodinného automobilu.

Pozrite siKia EV6 je možné si predobjednať na Slovensku, poznáme cenu i dostupnosť

Ale aj v rodinnom automobile nájdete terénny režim, s ktorý si poradí na snehu, v blate, alebo piesku. Moderné pohonné systémy zabezpečia nielen nízke emisie a malú spotrebu, no nestratia vysoký výkon.

ZDROJ | Kia

Kia Sportage ponúka nové technológie, ktoré sa tu objavujú po prvý raz. Nájdete tu systém Kia E-Handling zlepšujúci dynamické vlastnosti vozidla a jeho stabilitu. Elektronicky riadený systém zavesenia kolies (ESC) novej generácie nepretržite a v reálnom čase reguluje tlmiče. Zaisťuje tak optimálny komfort a vysokú bezpečnosť aj v prípade kolíznych situácií.

Nový Sportage je v každom ohľade skutočným inšpirátorom pre segment SUV.

Artur Martins, hlavný viceprezident spoločnosti Kia Corporation

Vo výbave nebudú chýbať pasívne a aktívne bezpečnostné prvky vrátane obľúbeného komplexného balíka vyspelých jazdných asistenčných systémov (ADAS).

Prvýkrát za 28 rokov existencie modelu Sportage uvedie Kia Europe jeho špeciálnu európsku verziu. Tešiť sa na ňu môžete už v septembri. Novinkou budú tiež dve varianty, ktoré budú dostupné v niektorých krajinách – s krátkym a dlhým rázvorom.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku