Reklama

Nová kamera GoPro Hero 3 si poradí aj s 4K rozlíšením!

Marek Šimunek

Obľúbené adrenalínové kamery GoPro majú troch nových členov, ktorý ponesú označenie GoPro Hero 3. O tom, že sa nejedná len o nejaký ten facelift, alebo drobné zmeny svedčí rozlíšenie 4K, s ktorým si jedna z noviniek hravo poradí.

GoPro Hero 3

Predpokladám, že väčšina z vás vie o rôznych výhodách adrenalínových kamier GoPro. Veď s časti práve vďaka takýmto kamerám môžete už niekoľko rokov v pohodlí svojej obývačky sledovať adrenalínové športy tak ako keby ste sa nachádzali priamo na mieste činu. Práve preto sa môžete tešiť na novú dávku záberov, ktorú vám do pohodlia obývačky prinesie trojica noviniek. Spoločnosť GoPro totižto predstavila novinku v podobe HD Hero 3, ktorá bude mať čo ponúknuť. V prvom rade je to vysoké rozlíšenie. Žiadne FullHD, aj keď nemá problém ani s ním, ale to čo bude „trojku“ robiť výnimočnou je 4K rozlíšenie. Škoda len, že pri použití takto vysokého rozlíšenia sa budete musieť uspokojiť s 12 fps. O to viac poteší možnosť dosiahnuť rýchlosť snímania až 120 fps pri HD videu, alebo 60 fps pri FullHD. To sú už viac ako použiteľné hodnoty, najmä pre oblasť kde bude táto kamera hojne využívaná. Dokonca nechýba ani možnosť vytvárania snímok v maximálnom rozlíšení 12 Mpx, s možnosťou kontinuálneho snímania rýchlosťou 30 fps. Fantázia. Výrobca vraj popracoval aj na kvalite výsledného zvuku a výkonu senzoru za slabších svetelných podmienok.

V novej trojke sa dokonca našlo miesto aj pre Wi-Fi modul, ktorý ste v prípade HD Hero 2 museli umiestniť na kameru. Toto miesto teraz budete môcť využiť na uchytenie dotykového displeja, alebo prídavnej batérie. Aj napriek implementácii noviniek je Hero 3 menšou a hlavne ľahšou adrenalínovou kamerou. Trojka bude dostupná hneď v troch variantoch, označovaných ako Black, Silver a White. Aj keby sa tak mohlo zdať nebude sa v tomto prípade jednať o farebné vyhotovenie, ale o výbavu kamery. GoPro Hero 3 Black bude jedinou kamerou z predstavenej trojice, ktorá zvládne 4K rozlíšenie.

Prečítajte si: Ovládajte kameru GoPro pomocou iPhonu

GoPro Hero 3

O niečo slabšie na tom bude „trojka“ z edície Silver, ktorá postráda vysoké rozlíšenie. Maximum teda bude FullHD rozlíšenie pri 30 fps a fotografie budú mať maximálne 5 Mpx. Tým najlacnejším variantom bude kamera Hero 3 White Edition, ktorá by mala byť tým základným náradím pre začínajúcich športovcov a predstavuje vstupný mostík medzi akčné kamery. Nová trojica Hero 3 sa bude na americkom trhu predávať za 399,99 USD (305,10 €) v prípade Black verzie, za 299,99 USD (228,58 €) v prípade Silver a najmenej zaplatíte za model White, ktorého cena je 199,99 USD (152,38 €). Ceny na Európskom trhu zatiaľ oznámené neboli.

GoPro Hero 3

Foto: GoPro Facebook

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.